Söyleyemediklerim

Çiğdem Kılıç

Göl Yayıncılık

%30 indirim
25,00 TL 17,50 TL

Geçmişin telaşı yoktur, bizden almıştır alacağını, sorsanız, vereceği de yoktur zaten. Biz şimdi bu günümüz ve yarınımız ile baş başayız demek ki...

Bu günümüz ve yarınımız ile ne yapacağımız sadece ve sadece bizim elimizdedir. Ya başkalarına teslim edecek, sorumluluktan kurtulacağız ki, bu da onların tayin ettiği şekilde yaşayacağımız anlamına gelir. Kolay olan da budur aslında. Ya da tüm sorumluluğu kendimiz üstlenip kendi kararlarımızla yaşayacağız... Ne yazık ki çoğu insan bu yol ayrımını farkında olmadan tabiri caiz ise "gözü kapalı" geçer. Çünkü öğrendiğimiz hayat tarzı, çocukluğumuzdan beri bize öğretilmeye çalışılan da budur.

Benim doğduğum coğrafyada doğdu iseniz ve hele ki bir kız çocuğu iseniz kendi kararlarınızı verebilme adına birçok savaş vermeniz, başkaldıran ve asi bir ruha sahip olmanız gerekir... Bu dünyaya geldiğinizde, kırıntıları içinizde olan, ama sizin yaşam mücadelesi için bir çiçek edası ile bakıp büyütmeniz gereken bir duygudur bu. Hayata karşı değil, hayatla beraber yol alıp, insan eli ile yazılan yazgılara karşı savaşmanız gerekir.

Başkalarının tayin ettiği hayatlara isyanın hikayesidir bu yazılanlar biraz da...
Söyleyemediklerim.

Dilleri susturmak kolaydır
Yürekler asla susturulamaz..

Özellikler

Cilt Durumu : Ciltsiz
Basım Tarihi : Mayıs 2012
Basım Yeri : Türkiye / İstanbul
Boyutlar : 13,50 x 19,50 cm
Basım Dili : Türkçe
Kağıt Tipi : 2. Hamur
Sayfa Sayısı : 124
Barkod : 9786054425501

Kategoriler

Katkıda Bulunanlar

Kapak Tasarım
Emir Tali

Genel Yayın Yönetmeni
Mehmet Sabri Kılıç

Facebook Twitter Instagram
TOPKAPI