Soğuk Uyanış Serisi (3 Kitap Takım)

Robin Wasserman

Martı Yayınları

%40 indirim
79,00 TL 47,40 TL
2 iş gününde temin

Dünya bizim bildiğimizin çok dışındaydı. Ülkeler yanmış, nükleer saldırılar Ortadoğu’yu yerle bir etmişti. Artık teknoloji çağıydı artık insan görünümlü makinelerin çağıydı.

Soğuk Uyanış serisi Robin Wasserman tarafından yazılmış üç kitaplık ütopik bir bilimkurgu roman serisidir. Üç kitaplık seride dünya bildiğimiz düzeninden çoktan uzaklaşmış, bilgisayar ve mekanik insan bedenin parçası haline gelmiştir. Evet, ölüm kandırılmıştır, ancak ne pahasına?

İlk kitap Donmuş’ta kahramanımız Lia Kahn geçirdiği bir trafik kazasından sonra beyni yeni bir mekanik vücudun içine yerleştirilmiş olarak hastanede gözlerini açar. O artık insan değil bir “meka”dır.

Yaşadığı toplum da yavaş yavaş değişmekte, çok varlıklı olan insanlar ölümsüzlüğe ulaşabilmek adına kendilerini ya da sevdiklerini bu yolla ölümsüz kılmaktadırlar.

İkinci kitap Kırılmış’ta toplum tamamen ikiye bölünmüştür. Dinî inancı çok güçlü, Tanrı’ya ve kiliseye inanlar ile diğerlerinin dinsiz olmakla suçladığı, Tanrı’ya başkaldırıp ölümsüzlüğe ulaşmaya çalışan zengin kesim arasında kıyasıya bir mücadele vardır. Kırılmış, Lia ve arkadaşlarının toplumda barışı sağlamak adına zorlu mücadelesine sahne olur.

Üçüncü ve son kitap olan Parçalanmış’ta tüm toplum tehlike altındadır. Dünyada yaşayan bütün herkesin bilgilerini ve DNA’larını ele geçiren Biomax şirketi çok tehlikeli bir oyun oynamaktadır. İşte bu noktada “meka”lar ve insanlar bir araya gelerek ortak düşmana karşı savaşırlar.

“Makinenin içindeki bir hayalettim.” “Artık hepimiz daha iyiyiz.” “Ben kurtarılmak istemedim.” “Kayıp, yeniden doğmak ve aslında kim olduğumuzu bulmak hakkında muhteşem bir hikâye.”

- Scott Westerfeld, Uglies (Çirkinler) serisinin yazarı -

“Wasserman sayısız insani duyguya sahip karakterleriyle aksiyonu hiç dinmeyen ve ikna edici olduğu kadar da hayalperest bir distopya yaratmış.”

-"Kirkus Reviews" -

Özellikler

Cilt Durumu : Ciltsiz
Basım Tarihi : Nisan 2019
Basım Yeri : Türkiye / İstanbul
Boyutlar : 13,50 x 21,00 cm
Basım Dili : Türkçe
Orijinal Dil : İngilizce
Kağıt Tipi : 2. Hamur
Sayfa Sayısı : 1104
Barkod : 9786051865294

Katkıda Bulunanlar

Çevirmen
Tuba Özkat

Facebook Twitter Instagram
EMIRGAN