Siyasal Katılımda Kitle İletişim Araçları

Fadime Dilber

Eğitim Yayınevi - Ders Kitapları

%20 indirim
37,50 TL 30,00 TL
10 iş gününde temin

Kitle iletişim araçları, özellikle 20. Yüzyılda yoğun bir şekilde insanların hayatlarına girmiş ve toplumsal değişimin önemli dinamiklerinden birisi haline gelmişlerdir. Günümüzde ise hızla değişen teknoloji, kitle iletişim araçlarını da değiştirip geliştirirken hayatın her alanında etkili kılmış, demokrasinin ve siyasal katılımın vazgeçilmez bir unsuru yapmıştır.

“Enformasyon çağı” olarak da adlandırılan günümüzde, kitle iletişim araçları kanalıyla siyasal enformasyonun bireylere ulaştırılması ve bireylerin bunu kullanması önem kazanmıştır. Ancak bu önemlilik her şeyden önce siyasi ortamdaki gelişmelerden haberdar olmayı gerektirmektedir. Günümüzde en kolay ve en yaygın haber verme araçları ise, kitle iletişim araçlarıdır.

qİnsanın siyasal davranışı içinde seçimler özellikle demokratik yönetimlerin egemen olduğu toplumlarda önemli bir yere sahiptir. Seçimler aracılığı ile en etkin siyasal katılım faaliyeti gerçekleştirirken, seçmen davranışları ve seçimlere katılımda birçok araştırmanın konusunu oluşturmaktadır. Kitle iletişim araçları ise, siyasal katılmayı etkileyen en önemli unsurların başında gelmektedir.

Özellikler

Cilt Durumu : Ciltsiz
Basım Tarihi : Mart 2020
Basım Yeri : Türkiye / Konya
Boyutlar : 16,00 x 24,00 cm
Basım Dili : Türkçe
Kağıt Tipi : 2. Hamur
Sayfa Sayısı : 245
Barkod : 9786257915069
Facebook Twitter Instagram
HAYDARPASA