Siyasal İletişim Danışmanı

Türkiyede Siyasetin İletişim Profesyoneli

Rafet Aykut Akay

Nobel Akademik Yayıncılık

%10 indirim
39,00 TL 35,10 TL

Siyasal iletişim uygulamalarındaki gelişim, toplumların demokrasi yapısındaki gelişime ve kitle iletişim araçlarının gelişimine paralel bir seyir sunmaktadır. İlk önemli örnekleri Amerika Birleşik Devletleri’nde görülen siyasal iletişimin dünyaya yayılımı ise yine bu ülke önderliğinde gerçekleşmiştir.

Siyasal iletişimin ülkemizdeki gelişim seyri, Amerika Birleşik Devletleri'nin ve Batı Avrupa demokrasilerinin aksine yavaş gerçekleşmiştir. Siyasal iletişimin sistemli, sürdürülebilir uygulama örneklerine çok az rastlandığı ülkemizde, bilinen bazı yanlışların yıllarca tekrarı ve beraberinde getirdiği yanlış algılar 2000’li yıllara kadar süregelmiştir.

Tüm bu yanlış algı ve uygulamaların tespit edilerek siyasal iletişimin daha doğru bir çizgide seyretmesi gerektiği fikrinden yola çıkılan bu çalışmada, Siyasal İletişim Danışmanı anlayışı ele alınmıştır. Ülkemiz siyaseti içinde doğru tanımlanamamış, kendine uygun doğru bir alan bulamamış olan siyasal iletişim danışmanı anlayışı, bu çalışma kapsamında ele alınmış ve öne sürülen fikirleri güçlendirmek amacıyla Türkiye’den alanlarında uzman
olan farklı isimlerin görüşleriyle daha doğru tanımlanmaya ve bu doğrultuda da daha uygun bir konuma kavuşturulmaya çalışılmıştır.

Özellikler

Cilt Durumu : Ciltsiz
Basım Tarihi : Ekim 2012
Basım Yeri : Türkiye / İstanbul
Boyutlar : 13,50 x 21,00 cm
Basım Dili : Türkçe
Kağıt Tipi : 1. Hamur
Sayfa Sayısı : 394
Barkod : 9786051333878

Kategoriler

Katkıda Bulunanlar

Kapak Tasarım
Murat Emre

Düzelti - Redaksiyon
Murat Taştan

Genel Yayın Yönetmeni
Nevzat Argun
Pınar Gülter

Facebook Twitter Instagram
TOPKAPI