Seslerin Sırrı (CD, Mızrap Hediyeli)

Seslerden Müziğe Yolculuk (Klasik Türk Müziğini Çocuklara Sevdirmek)

Feride Koç

Genar Kitaplık

%25 indirim
34,00 TL 25,50 TL
Tükendi

Klasik Türk Müziğini çocuklara sevdirmek ana temalı fantastik bir hikaye, Müzik CD’si ve mızraptan oluşan bu eser, alanında bir ilk olma özelliği taşıyor. Kitaptan istenilen faydanın ortaya çıkması için bölüm başlarında numaraları verilen müzik parçaları ile kitabın birlikte okunması tavsiye edilmektedir.

Her kitapla birlikte hediye edilen Kırmızı Mızrap ise çocukları kendi iç yolculuklarına çıkmaya davet ediyor.

A. 1. Seslerin Sırrı- Kitap

"Seslerin Sırrı" içlerindeki yeteneklerini keşfeden yedi çocuğun macerasını anlatıyor. Tatile çıkmış bir grup çocuğun tatil mekânı olan Fırtınalı sular altında kalacaktır. Çocuklara bu tehlike ile ilgili sırlarla dolu bir işaret gelir ve hayretler içinde kalan çocuklar kendilerini bir macera içinde bulurlar. Fırtınalı’yı kurtarmak için geçen yıl sular altında kalan Derinyar’a gitmeleri gerekmektedir. Fırtınalı’yı ancak, Derinyar’dan edindikleri bilgiler ve araçlarla kurtarabileceklerdir. Bunun için önce sırları çözmeleri ve birlikte kararlar vererek eyleme geçmeleri gerekmektedir.

Sır noktasında: Doğanın keşfi, karar ve eylem noktalarında ise birbirleriyle iletişimleri ön plana çıkar.

Seslerin Sırrı; hepsini birleştirerek, “kalbinin sesini dinleyen kişinin” önce kendisini tanıyacağını, sonrada çevresiyle kuracağı iletişimin yollarına dikkat çekerek; yüzyıllardır yazılı ve sözlü kültürün ana temalarından biri olan bu iletişimi, Anadolu anonim kültürünün çağdaş bir dille harmanlamasıyla aktarıyor.

2. Seslerin Sırrı- Müzik CD’si

“Seslerin Sırrı”: Ülkemizde, besteci ve ud sanatçısı Sayın Yurdal Tokcan tarafından çocuklar için bestelenmiş ve Klasik Türk Müziği sazlarıyla seslendirilmiş ilk enstrümantal çocuk müziği albümüdür.

Neden Klasik Türk Müziği?

Dünya müzikleri temelde bir oktav içerisinde 12 ses kullanırken, Klasik Türk Müziğinde ise yazılabilen ses sayısı 24 olmakla birlikte uygulamada bu sayı daha da artmaktadır. Bu fark Klasik Türk Müziğinin doğadaki sesleri çalgılara birebir aktarmasına olanak tanır. Klasik Türk Müziği Sanatı bu özelliğiyle dünyada, doğada duyduğumuz seslerle müzik yapan en yetkin müzik türü olduğu gibi, adeta doğaya öykünmüş anlatım olanakları, estetiği ve ritmik ahengiyle çocukları sevgiyle kucaklayan bir düş bahçesi gibidir. “Müzik yer ve gök arasındaki uyumdur”

3. Seslerin Sırrı- Kırmızı Mızrap

Seslerin Sırrı; Çocuklar için özenle resmedilmiş görselleri, sevgiyle seslendirilmiş müzikleri, kahramanlar ve müzikle empati kurmalarına yardımcı olacak, “Kırmızı Mızrap”la da okuyucusunu kendi iç dünyasında bir yolculuğa çıkaracaktır.

4. Katkıda Bulunanlar Yazar Feride Koç- Resimler Mahyar Kalantari- Beste Yurdal Tokcan Müzikler Yurdal Tokcan, Derya Türkan, Göksel Baktagir, Volkan Yılmaz, Gökhan Filizman, Oray Yay

Özellikler

Cilt Durumu : Ciltsiz
Basım Tarihi : Nisan 2014
Basım Yeri : Türkiye
Boyutlar : 16,00 x 23,00 cm
Basım Dili : Türkçe
Kağıt Tipi : Kuşe
Sayfa Sayısı : 100
Barkod : 9786058608764

Katkıda Bulunanlar

Katkıda Bulunan (İçerik)
Yurdal Tokcan
Derya Türkan
Göksel Baktagir
Volkan Yılmazer
Gökhan Filizman
Oray Yay

Resimleyen / Çizen / Fotoğraf
Mahyar Kalantari

Facebook Twitter Instagram
GALATA