Sensin Madam!

Matmazelden Madama Bir Olgunlaşma Hikayesi

Pamela Druckerman

Gün Yayıncılık

%32 indirim
40,00 TL 27,20 TL
3 adet stoklarımızda

Çok satanlar listesinde uzun süre kalan “Bebeğinize Fransız Kalın” ın yazarı Druckerman, kırklı yaşlarında hayatı keşfe çıkıyor ve zihninin, yüzündeki çizgilerin hızına yetişip yetişemeyeceğini merak ediyor.

Pamela Druckerman kırkıncı yaşıyla birlikte, garsonların ona hitap şeklinin “Madam” a dönüştüğünü fark etmekle kalmıyor; erkeklerin bakışlarında gizlenen yepyeni bir mesajı da yakalıyor: Tamam hoş kadın ama onun için dağları deler miyim? Sanmam... Aslına bakarsanız kırk yaş, günümüzde teknik olarak orta yaş bile sayılmaz ve yıllarını bihaber geçirmiş olan Druckerman, nihayet sohbetlerin alt metinlerini kavrayabilen, sağlıklı ilişkiler kurabilir hale gelen ve narsistleri, onlar daha hayatını mahvetmeden önce tespit edip önlem alabilen bir yetişkine dönüşüyor!

Sahi modern zamanda kırklı yaşlar bize ne ifade ediyor? Biz kırkıncı doğum günümüzü kutlarken, başımıza geleceklerin ne kadarından haberdarız? Birini yetişkin yapan şey nedir? Ve neden hiç kimse bize kollarımızda oluşacak selülitlerle ilgili tek bir kelime dahi etmedi?!?

Tam 28 dile çevrilen uluslararası bir çok satan (Bébéğinize Fransız Kalın) sahibi ve aynı zamanda New York Times yazarı olan Pamela Druckerman, bizi bilgelik, kendini tanıma ve hatta doğru pantolonu seçme konusunda bir arayışa davet ediyor. Kırklı yaşların henüz başlarından eğlenceli bir haberci gibi çıkagelen “Sensin Madam!” yaklaşan orta yaşı müjdelemekle kalmıyor; aynı zamanda dünyadaki yerini bulmaya çalışanlar için harika bir rehber oluyor.

Bir yanıyla, açık sözlülükle kaleme alınmış anılar, diğer yanıyla günlük hayat üzerine yapılmış neşeli bir keşif olan “Sensin Madam!” kırklı yaşlar ile ilgili tespitleri bize altın tepside sunuyor:

• Karşılaştığın insanların her geçen gün sana daha da tanıdık gelmesi,
Çene kıllarının artık senin için de bir konu başlığı olduğu gerçeği,
• Artık iddialı kıyafetler giyme lüksünün olmadığı,
• En azından bir spor branşının doktorun tarafından yasaklandığı gerçeği, • İnternetteki formlarda doğum tarihini bulmak için epey aşağılara inmen gerektiği,
• Ebeveynlerinin seni değiştirmeye çalışmaktan çoktan vazgeçtiğini fark etmen,
• Herkesin köşeye sıkıştığında doğaçlama yaptığını, sadece bazılarının diğerlerine göre daha becerikli olduğunu anlaman,

Ve daha fazlası...

Özellikler

Cilt Durumu : Ciltsiz
Basım Tarihi : Kasım 2019
Basım Yeri : Türkiye / İstanbul
Boyutlar : 13,50 x 19,50 cm
Basım Dili : Türkçe
Kağıt Tipi : 2. Hamur
Sayfa Sayısı : 352
Barkod : 9786054540679
Facebook Twitter Instagram
TOPKAPI