Safahat’ın Penceresinden

İsmail Kazdal

Erguvan Yayınevi

%40 indirim
24,00 TL 14,40 TL

İstiklâl marşımızın şairi mehmed âkif’le alakalı bugüne kadar yüzlerce eser kaleme alınmıştır. Muhakkak ki bunların hepsi de birbirinden değerlidir. Keza safahat’ıyla alakalı da birçok değerlendirme, analiz, inceleme yapılmış, üstad bu araştırmalarla daha iyi anlaşılmaya çalışılmıştır. Safahat’ın penceresinden kitabımız da bu çalışmalardan biridir ama diğerlerinden çok farklıdır.

Safahat’ın penceresinden bundan 46 yıl önce 1973 yılında bugün gazetesinde tefrika edilmiştir.

Kitabı okumaya başlayınca görülecektir ki, safahat bu kitapta olduğu gibi hiç tahlil edilmemiştir.

Ve yine görülecektir ki, safahat'ın yazarı, bu kitapta islam dünyasının yenilişine ağlamaktadır baştanbaşa.

Safahat’ın penceresinden kitabını okurken, kur’anın nasıl öncelenmiş olduğunu, safahat’la birlikte mübarek kitabımızın muşambalara sarılı tavanlardan yere indirip el kitabı haline getirmeye çalışıldığını görüp, düşüneceksiniz!

Evet, “safahat’ın penceresinden” ilk defa 1973 yılında bugün gazetesi’nde tefrika edildiği günlerde, okuyucularınca ilgiyle takip edilen ve üzerinde sert tartışmalar yapılan bir dizi yazıydı. Safahat’a ve millî şâirimiz üstad mehmed âkif’e farklı ama lâyık olduğu bir gözle yaklaşan ve bu hususta sahasında ilk olan bu yazıları kitaplaştırmak ve üstad âkif merhumun 83. Vefat yıldönümünde yayınlamak erguvan yayınevi için önemli bir görevdi.

Üstada ve sevenlerine armağan olsun.

Özellikler

Cilt Durumu : Ciltsiz
Basım Tarihi : Aralık 2019
Basım Yeri : Türkiye / İstanbul
Boyutlar : 13,50 x 21,00 cm
Basım Dili : Türkçe
Kağıt Tipi : 2. Hamur
Sayfa Sayısı : 168
Barkod : 9786059634342
Facebook Twitter Instagram
EMIRGAN