Rasulullah'ın Hayatı (Ciltli) Ciltli

Muhammed bin Abdulvehhab

Hüccet Yayınları

%50 indirim
70,00 TL 35,00 TL
1 adet stoklarımızda

Allah Subhanehu ve Teala’nın bize vadettiği hidâyet, Peygamberlerin gönderilmesidir. Allah Subhanehu ve Teala vadini yerine getirmiş ve gerektiğinde de Peygamberler göndermiştir. Rasûllerin ilki Nuh Aleyhis selam, sonuncusu bizim Peygamberimiz Muhammed Sallallahu aleyhi ve sellem’dir.

Ey Allah’ın kulu!

Allah Subhanehu ve Teala ile kulu arasındaki bu bağı anlama konusunda gayretli ol. Kim ona tutunursa selamete erer, kim de onu kaybederse mahvolur. Aynı şekilde baban Âdem Aleyhis selam’ın başına ne geldiğini ve düşmanın iblise ne olduğunu öğrenmek için gayretli ol. Nuh ve kavmi, Hud ve kavmi, Sâlih ve kavmi, İbrahim ve kavmi, Lut ve kavmi, Musa ve kavmi, İsa ve kavmi, Muhammed ve kavminin Aleyhimu’s selam başına gelenleri öğren. İlim ehlinin Nebi Sallallahu aleyhi ve sellem ve kavmi ile ilgili anlattıkları olayları, Mekke ve Medine’de onun ve beraberindekilerin yaşadıklarını öğren.

Aynı şekilde âlimlerin, ashabın hâl ve amelleri ile ilgili anlattıklarını öğren. Böylece İslâm’ı ve küfrü öğrenmiş olursun. Muhakkak ki İslâm bugün gariptir. İnsanların çoğu İslâm ile küfrü birbirinden ayırt edememektedirler. İşte bu, kurtuluşu olmayan bir helâktir.

Özellikler

Cilt Durumu : Ciltli
Basım Tarihi : Ekim 2019
Basım Yeri : Türkiye / İstanbul
Boyutlar : 16,50 x 23,50 cm
Basım Dili : Türkçe
Kağıt Tipi : 2. Hamur
Sayfa Sayısı : 372
Barkod : 9786056751097
Facebook Twitter Instagram
GALATA