Öyküden Öyküye

Kemal Gündüzalp

Alkali Kitap

%30 indirim
28,00 TL 19,60 TL
59 adet stoklarımızda

Kemal Gündüzalp’in düzyazı çalışmalarının dördüncüsü, öykü üzerine ilki olan bu kitapta, iki yazı dışında, özellikle öykü üzerinde yoğun çalışmalar yaptığı 2000-2011 yılları arasında yazdığı ve Adam Öykü, Dünyanın Öyküsü, Her Şeye Karşın, Hürriyet Gösteri, İmge Öyküler, Öykü Teknesi, Promete, Varlık ile Yazıt Dergileri’nde yayımlanan öykü eleştirisi ve incelemelerinin bir bölümü yer almaktadır.

Kemal Gündüzalp bu eleştiri ve incelemelerinde Sait Faik, Erdal Öz, Bekir Yıldız, Adalet Ağaoğlu, Özcan Karabulut, Hasan Ali Toptaş ve Nalan Barbarosoğlu’nun öykülerini en ince ayrıntılarına kadar incelerken, Dinçer Sezgin, Feyza Hepçilingirler, M. Sadık Aslankara, Hasan Özkılıç, Zafer Doruk, Ahmet Yıldız, Ayfer Tunç, Behçet Çelik ve Sibel K. Türker’in öykü kitaplarını derinlemesine irdeleyip eleştiriyor.

“Gündüzalp okumalarını yüzünden yapan, eleştirilerini geçiştiren biri değil; ele aldığı yapıtın derinliklerine dalıyor, derinlikli kuşatıcı bir eleştiri yapıyor. Günümüzün eleştirmen sıfatıyla gezinen kitap tanıtıcıları gibi yazısını övgüye boğmadan kalabildiği kadar nesnel ama ister istemez acıtıcı, hırpalayıcı olan bir eleştirmen.”

Hayri K. Yetik, Cumhuriyet Kitap, 19 Mayıs 2005

Özellikler

Cilt Durumu : Ciltsiz
Basım Tarihi : Mart 2021
Basım Yeri : Türkiye
Boyutlar : 13,50 x 21,00 cm
Basım Dili : Türkçe
Kağıt Tipi : 2. Hamur
Sayfa Sayısı : 256
Barkod : 9786254448928
Facebook Twitter Instagram
GALATA