Ortak Yaşama Sanatı

Ertuğrul Yaman

Eysem Yayınları

%40 indirim
20,00 TL 12,00 TL
Stokla sınırlı: 4 adet

Bizi böylesi bir çalışmayı yapmaya yönelten asıl sebep, bireysel ve toplumsal plandaki huzursuzluk va çatışmalardır. Bireyin Dünya'ya geliş amacını tam olarak kavrayamayan veya Dünya'nın evren içindeki işlevini idrak edemeyen kimi muhteris insanlar, öylesine anlamsız, amaçsız ve ağır çatışma ve didişmelere gitmektedirler ki şu fani Dünyayı hem kendilerine hem de çevresindeki insanlara zindan etmektedirler.

Oysa, insan olarak en asli işimiz, yine insan kalmak ve her iki dünyayı doğru anlanılandınp ebedi hayata geçiş yapmak olmalıdır. Bireysel ve toplumsal, aynşma, çatışma ve kutuplaşmalann Dünya'nın hiçbir yerinde huzur getirmediği açıktır. Bizim temel ihtiyacımız, ortak yaşama sanahnı öğrenip uygulamak ve uzlaşma kültürünü oluşturmaktır. Eseri hazırlamadaki ikinci amacımız ise, genel okuyucu kitlesinin eline aldığmda zevkle ve kolaylıkla okuyabileceği bir kitap oluşturmaktır. Nitekim, hepimiz bize yeni bilgiler öğreten bir kitabı haz duyarak okumayı da isteriz.

Elinizdeki mütevazı eser, 2000'li yıllardan itibaren kaleme alınmış ve çeşitli dergilerde yayımlanmış yazılarıma içinden bir şeçki yapılarak oluşturulmuştur. Yazıların ortak noktası; hayat, insan ve toplumdur. insanın bireysel huzur ve mutluluğu, toplumun bir arada güven ve refahıdır. Ana vurgumuz; "bir"lilden dirliğe ulaşmak ve ortak yaşama kültürüne kavuşmaktır.

Özellikler

Cilt Durumu : Ciltsiz
Basım Tarihi : 2018
Basım Yeri : Türkiye / Ankara
Boyutlar : 13,50 x 19,50 cm
Basım Dili : Türkçe
Kağıt Tipi : 2. Hamur
Sayfa Sayısı : 288
Barkod : 9786058390355
Facebook Twitter Instagram
SALACAK