Mizaca Göre Eş Seçimi ve Evlilik - Mizaç Kitabı 3

Şahin Uzun

Expoze Kitap

%40 indirim
30,00 TL 18,00 TL
21 adet stoklarımızda

Bugüne kadar eş seçimi ve evlilik konusunda birçok eser yayımlanmış ve birçok fikir dile getirilmiştir. Bu eserle mizaç ilmi doğrultusunda mizaca göre eş seçimi ve evlilik ile ilgili yorumların dile getirilip ezberlerin bozulması amaçlanmıştır.
İlk olarak “Sen Kimsin?” testi ile ezberler bozulacak, bu testle ve kitabın ilerleyen bölümlerinde yapılacak yorumlarla şahit olacağız ki, “Ben ben değilmişim.” Ben zannettiğimiz benin, mizacımızın oluşturduğu bir beşer olduğuna şahit olacağız ve sonrasında özelde eş seçimi ve genelde yaptığımız bütün tercihlerin mizacımızın oluşturduğu beşer tarafından yapıldığına şahitlik edeceğiz.

Dikkat edilirse insan yerine beşer ve mizaç kelimelerini kullanıyorum. Kitabı okurken insan ve beşer ayrımını ve mizaçtan ne kastettiğimin izahını göreceksiniz. Kitapta ayrıca mizaçsal ve beşeri faktörlerin etkisinden kurtularak “insan" denilen varlığın nasıl oluştuğuna sıra dışı bir yorumla farklı bir bakış açısı getirmeye çalıştım. Beşerin oluşumunda mizacın, coğrafyanın, iklimin, kültürün, dinin, gıdaların kısaca beş duyu organımızla algıladığımız her şeyin nasıl etkili ve belirleyici olduğunu açıklamaya çalıştım. Kitabın konusu olan mizaca göre eş seçimi ve evliliğin, tüm bu mizaçsal ve beşeri etkenler ile yapıldığını ve evliliğin bir şekilde sürdürüldüğünü ayrıntılarıyla göreceksiniz.

Mizaçsal ve beşeri faktörlerle yaptığımız tercihlerden kaynaklanan sorunları dile getirip mizacın etkisinden nasıl kurtulacağımızı ve beşerden insana nasıl dönüşebileceğimizin yöntemlerini açıklamaya çalıştım. Yine bu kitapta eş seçimi yapılırken mizacın ve beşeri halimizin etkilerini göz önünde bulundurarak nelere dikkat edilmesi gerektiğini ve mizaca göre nasıl bir tercih yapmamız gerektiğini mizaç açısından değerlendirdim. Mizaçsal ve beşeri etkiler ile yaptığımız evliliklerde karşılaştığımız sorunların nedenlerini mizacî açıdan açıklayıp yine mizacî açıdan çözüm yolları sunmaya çalıştım. Kitabın sonunda inşallah hem kendinizle hem eğer evli iseniz eşinizle yeniden tanışacak; henüz evlenmemiş iseniz, evlilik tercihinizi yaparken hangi kriterleri dikkate alacağınıza dair bazı ipuçları edineceksiniz.

Özellikler

Cilt Durumu : Ciltsiz
Basım Tarihi : Şubat 2019
Basım Yeri : Türkiye / İstanbul
Boyutlar : 13,00 x 19,50 cm
Basım Dili : Türkçe
Kağıt Tipi : 2. Hamur
Sayfa Sayısı : 144
Barkod : 9786056916106
Facebook Twitter Instagram
EMIRGAN