Merhaba Kudüs

Orhan Buyruk

Aksa Kitap

%50 indirim
15,00 TL 7,50 TL
3 iş gününde temin

Gizemli Harita?
Her şey o haritanın elimize geçmesi ile başlamıştı. Altı üstü bir harita. Coğrafya ve tarih derslerinde isteksizce incelediğimiz haritaların ne kadar da önemli olduğunu, bu gizemli harita sayesinde anlamıştık. İyi ki bulmuştuk o haritayı…
Benim adım Necmettin. Kendi halimde sessiz sakin bir hayatım varken, filmlere konu olacak bir macera geçti başımdan. Yaşadığım olaylar hayatımı değiştirdi. Başımdan geçenleri yazdım ki bu gerçekleri daha fazla kişiye duyurayım. Şimdi gelelim başımızdan geçen hikâyeye... Lisedeki ilk senemizdi. Her zamanki gibi okuldan çıktıktan sonra yolumuzun üstündeki sahile iner, boş bulduğumuz bir bank üzerinde oturup, okulda gördüğümüz derslerin tekrarını yapardık. İnsanlar, kediler, araçlar, martılar, balık tutanlar... Bu kalabalığın arasında derse yoğunlaşmak bizim için çok ama çok zor oluyordu fakat burası bize huzur veriyordu. Geleceğe dair planlarımızı burada konuşuyorduk. Ben makine mühendisliği hayallerimi anlatırdım, Adnan da sosyolog olmak istediğini söylerdi.
Ne haritası mı?
Benim adım Necmettin. Kendi halimde sessiz sakin bir hayatım varken, filmlere konu olacak bir macera geçti başımdan. Yaşadığım olaylar hayatımı değiştirdi. Başımdan geçenleri yazdım ki bu gerçekleri daha fazla kişiye duyurayım. Şimdi gelelim başımızdan geçen hikâyeye... Lisedeki ilk senemizdi. Her zamanki gibi okuldan çıktıktan sonra yolumuzun üstündeki sahile iner, boş bulduğumuz bir bank üzerinde oturup, okulda gördüğümüz derslerin tekrarını yapardık. İnsanlar, kediler, araçlar, martılar, balık tutanlar... Bu kalabalığın arasında derse yoğunlaşmak bizim için çok ama çok zor oluyordu fakat burası bize huzur veriyordu. Geleceğe dair planlarımızı burada konuşuyorduk. Ben makine mühendisliği hayallerimi anlatırdım, Adnan da sosyolog olmak istediğini söylerdi. Burada zamanın nasıl geçtiğini anlayamazdık. Bazen memleket meselelerine gelirdi konu. Dertleniyorduk, kafaya takıyorduk memleket sorunlarını. Sadece memleket olsa keşke! Dünyanın dört bir yanında yaşayan, yaşamaya çalışan Müslümanların da acılarını konuşuyorduk.

Özellikler

Cilt Durumu : Ciltsiz
Basım Tarihi : Mart 2021
Basım Yeri : Türkiye / İstanbul
Boyutlar : 13,50 x 19,50 cm
Basım Dili : Türkçe
Kağıt Tipi : 2. Hamur
Sayfa Sayısı : 64
Barkod : 9786057012630

Kategoriler

Katkıda Bulunanlar

Editör
Rümeysa Övünç

Katkıda Bulunan (İçerik)
Nur Sima Atmaca

Facebook Twitter Instagram
EMIRGAN