Meraklı Öğrencilere 100 Zeka Bulmacası

İlköğretim Öğrencileri İçin Zeka Geliştirici Sorular

Ece Ekici

Sage Yayıncılık

%25 indirim
39,00 TL 29,25 TL
3 adet stoklarımızda

İlk olarak Türkiye Zeka Vakfı’nın ilköğretim öğrencilerine yönelik çıkardığı “Oyun Çocuk” adlı Zeka, Mantık ve Matematik dergisinde bana ayrılan “Ece’ce Bilmecelerler” adlı sayfa için birkaç yıl boyunca hazırladığım bulmacalarla zeka sorusu üretme yolculuğuna adım attım. Kitaptaki bazı sorular bu dergide yayınlanan bulmacalarım. Daha sonra dergiye bulmaca hazırlamayı bırakmama rağmen keyif aldığım soru üretme işinden vazgeçmedim. Zamanla ürettiğim sorular birikince bu soruları bulmaca severlerle paylaşmak için kitap olarak yayımlama fikri oluştu ve çeşitli bulmaca türleri içeren bu kitap ortaya çıktı.

Bu ilk kitabım ve daha birçok farklı konuda faydalı ve önemli eserler yaratmayı amaçlıyorum.
Gazetelerdeki röportajlarımda belirttiğim gibi, insanların takdir ettiği başarılara imza atmak istiyorum. Başarılarım ve ürettiklerimle ilgili bilgileri kitaptaki “Yazar Hakkında” bölümünde, görsel detayları ise web sitemde bulabilirsiniz. (www.eceekici.com.tr)

Bu kitap ilköğretim öğrencilerine yönelik olmakla birlikte, büyükler için de oldukça eğlenceli bir bulmaca kaynağıdır.

Bulmacaları çözerken birçok yönde bolca düşünün. Çabucak pes etmeyin, zaman ayırın, tekrar deneyin, farklı mantıklar yürütün. Çözebilmek elbette keyiflidir ama çözme esnasındaki düşünme, sorgulama, analiz etme, mantık yürütme gibi uğraşlar da çok faydalıdır, sonuçta bulmacayı çözememiş olsanız bile bu faydadan yararlanacaksınızdır.
Benjamin Franklin “Unutulmamak için okunmaya değer bir kitap yazın ya da yazılmaya değer işler başarın.” demiştir, ben her ikisini de gerçekleştirmeyi hedefliyorum.

Kitabın olabildiğince çok kişiye fayda sağlaması ve iz bırakması dileklerimle...

Ece Ekici

Özellikler

Cilt Durumu : Ciltsiz
Basım Tarihi : Şubat 2021
Basım Yeri : Türkiye / İstanbul
Boyutlar : 15,00 x 22,00 cm
Basım Dili : Türkçe
Kağıt Tipi : 1. Hamur
Sayfa Sayısı : 212
Barkod : 9786051843032
Facebook Twitter Instagram
EMIRGAN