Liderlik Problem Çözme ve Eleştirel Düşünme Becerileri

Şükrü Cankaya, Rukiye Kilili,  

Hiperlink Yayınları

%30 indirim
30,00 TL 21,00 TL
2 adet stoklarımızda

‘‘İnsan eğitimle doğmaz ama eğitimle yaşar’’

Bir eğitim sisteminde yapılan bütün yenilikler, öğretmenler tarafından yaşama geçirilebilmektedir. Eğitim sistemimizin başarılı olması yine ögretmenlere bağlı olmaktadır. Öğretmenlerin ortak temel becerileri kazanmış olması, aynı özelliklere sahip öğrencileri yetiştirme açısından oldukça önemlidir.

Öğretmen yetiştirmenin, eğitim sisteminin en önemli konularından biri olduğu düşünüldüğünde öğretmenlerin eleştirel düşünme becerilerinin, problem çözme becerileri ile birlikte ele alınması gerektiği üzerinde durulmaktadır. Bunun yanında, günümüzde öğretmenlerin gerek sınıf içerisindeki sınıf yönetimi süreçlerinde gerekse öğrencilerin velileri ve öğretmenlerle ilişkileri kapsamındaki etki kapasitesini belirleyen temel özelliklerden birisi olan liderlik olgusu, öğretmenlerin mesleki yaşantılarında her geçen gün daha fazla düzeyde önemi artan bir boyut haline gelmektedir.

Bu doğrultuda, bu çalışmada Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti’nde Millî Eğitim Bakanlığına bağlı eğitim kurumlarında görev yapan okul yöneticilerin, liderlik, problem çözme ve eleştirel düşünme becerileri arasındaki ilişkiler incelenmiştir. Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti'nde Millî Eğitim Bakanlığı'na bağlı ilk ve orta dereceli okullarda görev alan okul müdürleri ile müdür yardımcılarının liderlik özellikleri, problem çözme ve eleştirel düşünme becerileri arasındaki ilişkiyi inceleyen herhangi bir çalışmaya rastlanmadığı için bu kitap bu alana yeni katkılar sağlayacaktır.

Özellikler

Cilt Durumu : Ciltsiz
Basım Tarihi : Şubat 2021
Basım Yeri : Türkiye / İstanbul
Boyutlar : 13,50 x 21,00 cm
Basım Dili : Türkçe
Kağıt Tipi : 2. Hamur
Sayfa Sayısı : 150
Barkod : 9786257280952
Facebook Twitter Instagram
TOPKAPI