Küreselleşen Dünya ve Değişen Türkiye

Hüseyin Latif

Bizim Avrupa Yayıncılık

%35 indirim
14,81 TL 9,63 TL
Tükendi

Hüseyin Latif, bu kitabında çağımız modern yaşamının en çok konuşulan konusu çevre problemlerinin etrafında küreselleşen dünya ve değişen Türkiye'yi sergiliyor. Gelişmiş ülkelerin uygarlık seviyesini güncel örnekler ile anlatırken, Türkiye'nin bu gelişmişlikteki tarihsel yerini uluslararası ilişkiler açısından saptamaya çalışıyor.

Şimdi asıl sorulan soruya gelelim. Müzakerelerin açılması amacıyla Luxembourg'ta hükümetlerarası konferansın toplandığı 3 Ekim 2005'ten günümüze kadar geçen süreye göre bir karşılaştırma yapacak olursak, sadece başlıkların açılabilmesi için 2018-2019'u beklememiz gerekecek.

Endişemizi bu defa, Kant'ın neredeyse tam iki yüzyıl önce sorduğu soruyla dile getirmek istiyoruz: "Ne bilmeliyim? Ne yapmalıyım? Ne ümit edebilirim?"

"Dr. Hüseyin Latif, kitabında benim uzmanlık alanım olan çevre, küresel ısınma ve enerji konularından sağlık politikalarına, siyasal dinamiklerden uluslararası dengelere Türkiye'nin içinde ve çevresinde oluşan yeni yapılanmayı ayrıntılı bir şekilde inceliyor... Globalleşmenin doğrusal gerçekleşip gerçekleşmediği veya "uygar" toplum konusu ve kim kimden uygar sorularıyla okuyucusunu düşünmeye sevk ediyor."

- Porf. Dr. Halil Güven, İstanbul Bilgi Üniversitesi Rektörü

"Hüseyin Latif'in kitabında güçlü ülkelerin küreselleşme ve dünya düzenindeki rolleri ve politikaları irdelenmiştir. Ayrıca Türkiye'nin, içinde bulunduğumuz dönemde bölgesel ve uluslararası önemli sorunları ele alınmıştır. Bunlar Ortadoğu'nun genel güvenlik sorunları, Türkiye-İran ilişkileri, Ermenistan, Boğazlar, Karadeniz ve Avrupa Birliği gibi günümüzün sıcak konularıdır."

- Prof. Dr. Haydar Çakmak, Gazi Üniversitesi İİBF, Uluslararası İlişkiler Bölümü Başkanı

Özellikler

Cilt Durumu : Ciltsiz
Basım Tarihi : Ocak 2011
Basım Yeri : Türkiye / İstanbul
Boyutlar : 13,50 x 19,50 cm
Basım Dili : Türkçe
Kağıt Tipi : 2. Hamur
Sayfa Sayısı : 292
Barkod : 9789756294147
Facebook Twitter Instagram
GALATA