Küçük Prens

Antoine de Saint-Exupery

Monera Yayınları

%35 indirim
15,00 TL 9,75 TL

Haritalar; dağları, nehirleri, denizleri, okyanusları gösterir. Peki, yalnızlığı da gösterir mi? Evet, haritalardaki çöller, gezegenimizin en yalnız yerleridir.

Kahramanlarımız Pilot ve Küçük Prens de işte böyle bir yalnızlığın ortasında karşılaşır. Biri, uçağı arızalanmış ve susuzlukla mücadele eden bir yetişkin; diğeri, gerçeklere susamış bir çocuktur.

Çöl; bu iki kahramanı, çok önemli bir gerçeği keşfetmeye zorlar: “İnsan ancak yüreğiyle baktığında doğruyu görebilir. Gerçek, gözle görülmez.”

Fransız pilot, yazar ve şair Exupéry; 1943’te, kendisinden sonraki bütün kitapları, yazarları ve okurları derinden etkileyecek bir eser yazdı: Küçük Prens. Bu eser, neredeyse bütün dillere çevrildi. Küçük Prens’in dünyadaki tüm baskılarını toplamayı amaç edinmiş, onlarca okur grubu oluştu. “Küçük Prens” bir çocuk kitabından çok daha fazlasıydı ve giderek bir kültüre dönüştü. Artık herkesin kendi gezegenini baobablardan koruması, gülünü sevmeyi öğrenmesi ve gerçeğin ardından gitmesi gerekiyordu.

Küçük Prens onlarca yıldır, okurlarını şapkayı değil boa yılanını görmeye çağırıyor. Yüreğimizle bakmadığımız sürece gerçeği göremeyeceğiz. “Gerçek, gözle görülmez, diye tekrarladı Küçük Prens, unutmamak için…”

Özellikler

Cilt Durumu : Ciltsiz
Basım Tarihi : Şubat 2020
Basım Yeri : Türkiye / İstanbul
Boyutlar : 13,00 x 19,50 cm
Basım Dili : Türkçe
Orijinal Dil : Fransızca
Kağıt Tipi : 2. Hamur
Sayfa Sayısı : 128
Barkod : 9786058002845

Katkıda Bulunanlar

Çevirmen
Merve Otluoğlu

Resimleyen / Çizen / Fotoğraf
Gülşah Alçın Özek

Facebook Twitter Instagram
HAYDARPASA