İstanbul’un 100 Sahne Sanatçısı

İstanbul'un Yüzleri Serisi-64

Selda Hızal

Kültür A.Ş.

%30 indirim
40,00 TL 28,00 TL
7 adet stoklarımızda

Türkiye’de sahne sanatları denildiğinde ilk akla gelen yer İstanbul’dur. Saray’daki gösterilerden Direklerarası’na, kahvehanelere, tiyatro salonlarına kadar İstanbul, ülkemizdeki sahne sanatlarının da başşehri olmuştur.

Bu sahnelerdeki temsillere can verenler ise elbette bu sanatın icracılarıdır. Bu bağlamda İstanbul’un 100 sahne Sanatçısı kitabı geleneksel tiyatronun Güllü Agop, Naşit Özcan gibi isimlerinden başlayarak tiyatro, opera ve bale dallarında şehirdeki kültür hayatına damgasını vurmuş sanatçıların yaşam öykülerini bir araya getiriyor.

İstanbul’daki sahne hayatının bu öykülerin arka planında gözler önüne serildiği eser, şehrin sanat geçmişi açısından da önemli bir kaynak vazifesi görecektir.

“İstanbul’un 100 Sahne Sanatçısı” adlı eser, Şehrimize hem geleneksel hem de Batılı tarzdaki sahne sanatlarında hizmet etmiş sanatçılara ait bir seçkiden oluşuyor. Birbirinden değerleri bu kadar ismin sahne aldığı İstanbul’da içeriği 100 sayısı ile sınırlandırmak elbette zor iş. Mutlaka belirtmek gerekir ki kitabın dışında kalan isimler kesinlikle içerdekilerden daha değersiz değildir ve ileride farklı yayınlarda kendilerine yer verilecektir.

 

Özellikler

Cilt Durumu : Ciltsiz
Basım Tarihi : 2012
Basım Yeri : Türkiye / İstanbul
Boyutlar : 16,50 x 24,00 cm
Basım Dili : Türkçe
Kağıt Tipi : 1. Hamur
Sayfa Sayısı : 188
Barkod : 9786054595211

Katkıda Bulunanlar

Editör
Alper Çeker
Uğur Aktaş
Güney Ongun

Genel Yayın Yönetmeni
Fatih Yavaş

Facebook Twitter Instagram
EMIRGAN