İstanbul’un 100 Camisi

Berica Nevin Berberoğlu

Kültür A.Ş.

%30 indirim
40,00 TL 28,00 TL
Stokla sınırlı: 11 adet

Evliya Çelebi’nin, “Şefaat ya Resulullah” yerine “Seyahat ya Resulullah” dediği ünlü rüyasını gördüğü Ahi Çelebi Camii nerededir? Cami yaptırmak için Sultan III. Murad’dan yer isteyen ve kaptanıderya olduğu için camiyi denize yaptırması söylenen Kılıç Ali Paşa’nın, denizi toprakla doldurtarak yaptırdığı Kılıç Ali Paşa Camii’nin hikâyesini biliyor musunuz?

İstanbul denilince akla ilk gelenlerden birisi de yüzyıllardır şehrin siluetinin eşsiz bir unsuru olan camilerdir. Sultanlar, hanedan üyeleri kendi adlarına Türk-İslam mimarisinin eşsiz eserlerini yaptırmış, Osmanlı vakıf sisteminin bir parçası olarak toplumun varlıklı kesimleri şehri mescitlerle minarelerle donatmaktan geri kalmamışlardır.

İstanbul’un 100 Camisi, şehri süsleyen ve kimliğini oluşturan en önemli unsurlardan olan camilerden 100 tanesinin özelliklerini ayrıntılı bir şekilde anlatmakta, Osmanlı mimarlığının okulu sayılan hassa mimarlığının yüzyıllar içerisindeki gelişimine, Batı mimarisinin etkisiyle yapılan camilere de ayna tutmaktadır.

2011 yılında ilk baskısı yapılan kitabın güncellenmiş ikinci baskısı satışa sunulmuştur.

Özellikler

Cilt Durumu : Ciltsiz
Basım Tarihi : 2016
Basım Yeri : Türkiye / İstanbul
Boyutlar : 16,50 x 24,00 cm
Basım Dili : Türkçe
Kağıt Tipi : 1. Hamur
Sayfa Sayısı : 213
Barkod : 9786059132558

Katkıda Bulunanlar

Kapak Tasarım
Nevzat Bayhan
Hasan Işık

Genel Yayın Yönetmeni
Nevzat Kütük

Grafik Uygulama
Tuğrul Peker
Sibel Gündoğdu Tabanoğlu
Medine Efe

Resimleyen / Çizen / Fotoğraf
Berica Nevin Berberoğlu

Facebook Twitter Instagram
SALACAK