İstanbul'un İncileri Sur Dışı Camileri

Sudi Yenigün

Kültür A.Ş.

%30 indirim
80,00 TL 56,00 TL
14 adet stoklarımızda

Kökleri, Alparslan'ın Mengüç Gazi'sine dayanan Erzincan'lı altı çocuklu bi ailenin üçüncü evladıdır. Evli ve üç çocuk babasıdır. İlk ve orta tahsilini Erzincan'da, liseyi İstanbul Sultanahmet Ticaret Lisesi'nde tamamladı. 1968 yılında Ticari İlimler Akademisi'nden mezun oldu. Çeşitli şirketlerde muhasebe müdürlüğü, Fatih Ticaret Lisesinde muhasebe - maliye dersleri hocalığı ve petrol şirketlerinde genel müdür yardımcılığı yaptı. Lise çağlarından itibaren fotoğraf makinesi elinden hiç düşmedi. Kartpostal koleksiyonu ile başlayan doğa fotoğrafları merakı, kendi çektikleri ile devam etti. Yine bu çağlarda şiir ve makale yazmaya başladı.

İfsak Fotoğraf Kulübü'nün kurslarına katılarak becerisini geliştirdi. 1993 yılından itibaren doğa fotoğrafları koleksiyonuna, tarihi Osmanlı evleri ve camilerine ilave etti. Türkiye'nin dört bir yanını gezerek ülkenin güzel manzaralarını ve eserlerini, fotoğraflarında sabitleştirerek, geniş ve değerli bir koleksiyona sahip oldu. Ayrıca, fotoğrafı çekilen eserlerin tarihi geçmişlerinin araştırılması ve bunları kaleme alma uğraşısı başladı. Yıllar içinde devamlı olarak yeni fotoğraflar, yeni metinler ve tamamlayıcı bilgiler şeklinde çalışmaları hummalı bir şekilde devam etti.

Bu çalışmalar ilk meyvelerini "Boğazın İncileri Yalılar" isimli iki ciltlik albüm kitabı ile vermiş oldu.

İstanbul'un İncileri: Sur İçi Camileri isimli kitabı yayınlandı.

İstanbul'un bütün semtlerindeki "Tarihi Evler ve Konaklar" ve "Anadolu Şehirlerindeki Tarihi Ev ve Konaklar" isimli kitapların çalışmaları devam etmektedir.

Özellikler

Cilt Durumu : Ciltsiz
Basım Tarihi : Eylül 2014
Basım Yeri : Türkiye / İstanbul
Boyutlar : 24,50 x 29,50 cm
Basım Dili : Türkçe
Kağıt Tipi : Kuşe
Sayfa Sayısı : 295
Barkod : 9786054595808

Katkıda Bulunanlar

Editör
Ömer Osmanoğlu

Genel Yayın Yönetmeni
Nevzat Kütük

Grafik Uygulama
Ferhat Acar

Katkıda Bulunan (İçerik)
Fatih Yavaş

Resimleyen / Çizen / Fotoğraf
Sudi Yenigün

Yönetmen
Aydın Süleymanzade

Facebook Twitter Instagram
HAYDARPASA