Hoca 2

Behçet Arslan

Pergole Yayınları

%40 indirim
25,00 TL 15,00 TL
2 adet stoklarımızda

“Hoca 2” romanı gerçek bir hayatın romanıdır. Bu roman olabileceği düşünülmüş olaylardan değil, tamamı olmuş, yaşanmış olan olaylardan kesitler sunmaktadır.

Bu romanda adı geçen olaylar,kişiler ve yerler tamamen gerçektir. Sadece zaman, mekan kişi ve yerlerin isimleri değiştirilmiştir.

Bu romanda, genç bir İmam’ın Anadolu’nun ücra bir köyünde neler yaşadığını bulacaksınız. Bu köydeki dünyalar güzeli Döne ile birbirlerine olan aşklarını, tutkularını okuyacaksınız. Mesleği ile gönlünün çatışmasını okuyup, belki de davranışlarını sorgulayacaksınız.

En önemlisi de kendisinden intikam almak için peşine düşen, onu öldürmek için sinsi planlar kuran düşmanlarıyla nasıl ölüm kalım savaşı verdiğine şahit olacaksınız.

Ayrıca bu romanda,Anadolu insanının hayat şartlarını, yaşam mücadelesini, misafirperverliğini, dilini, acılarını, ağıtlarını gelenek ve göreneklerini bulacaksınız. Anadolu insanının o saf ve temiz duygularına şahit olup, o saf ve temiz insanlara hayran olacaksınız.

Bu romanda Torosları,Toros yaylalarının o eşi benzeri görülmemiş güzelliklerini tanıyıp, o güzelliklere hayran olacaksınız. Belki de, o anki içinde bulunduğunuz durumdan kopup geleceksiniz, kendinizi o güzelliklerin içinde bulacaksınız veya hayal edeceksiniz.
Kim bilir? Belki de bu romanda kendinizi, kendi köyünüzü, kendi kültür ve anânelerinizi görüp, sanki bizi yazmışlar diyeceksiniz.

Behçet Arslan’ın kaleminden, elinizden bırakamayacağınız, bir solukta okuyup bitireceğiniz, baştan sona heyecan ve macere dolu roman.

Özellikler

Cilt Durumu : Ciltsiz
Basım Tarihi : Şubat 2018
Basım Yeri : Türkiye
Boyutlar : 13,50 x 19,50 cm
Basım Dili : Türkçe
Kağıt Tipi : 2. Hamur
Sayfa Sayısı : 440
Barkod : 9786052394397

Kategoriler

Facebook Twitter Instagram
HAYDARPASA