Hindistan: Kalbimdeki Melodi

Sebla Kaplan

Cinius Yayınları

%35 indirim
39,00 TL 25,35 TL
4 adet stoklarımızda

Yogaya, Klasik Hint Müziğine, yeni kültürleri, farklı insanları tanımaya, yeryüzünü keşfetmeye tutkun bir yoga eğitmeni ve müzisyenin gözünden Hindistan’ın kadim ve yaşayan hallerine dair samimi bir anlatı…

Hashimoto tiroidinden kurtulmak için başlayan yeni bir beslenme tarzı ile Hindistan yollarına düşen Sebla Kaplan, hem teorik hem pratik anlamdaki yogayı yaşayarak anlatıyor. Himalayalar'ın eteklerinde başlayıp Goa'nın uzun sahillerinde sona eren yolculuk, sadece yoga ve müziği değil, birbirinden renkli insan portrelerini, ilginç anıları, kişisel sorgulamaları, yogik beslenme tarzını ve şifalı yemek tariflerini de kapsıyor.

Hindistan'ı, yogayı, bir hastalığın nasıl iyileştiğini merak ediyorsanız, bu kitabı başucunuzdan ayıramayacaksınız. Tanrı ve tanrıçalar diyarı Hindistan'ın bilinmeyen yönlerini okurla buluşturan kitap aynı zamanda kişisel bir dönüşüm hikâyesi…

“İki aylık bir Hindistan yolculuğunun hikâyesi olan kitapta birbirini bütünleyen birçok odak noktası var; Klasik Hint Müziği, yoga, arınma ritüelleri, sağlıklı ve ayurvedik beslenme, Rishikesh, Goa, Hint kültürü, yaşamı, tanrılar, tanrıçalar, Hindu dini, Sadhu ve babalar ve yoganın Hindistan’daki bugünü, yanı sıra anılar, deneyimler, duygular, hayaller… Tüm bu temaları birbirine bağlayan ana damar ise gezginlik… Her şeyden önce bir gezgin kadın Sebla. Gezmese çıldıracak olanlardan. Tutkularının ardından tutkularının ilk çıktığı, köklendiği, beslendiği kadim topraklara giderek kendine yeni kanallar arıyor, yeni alanlar buluyor ve evreni bir kadın bakış açısından, bir kadın olarak izliyor.

Kararları ve kararsızlıklarıyla, hisleri, kızgınlıkları, hayal kırıklıkları, aşkları ve neşeleriyle, soru ve cevaplarıyla, cevaplanmamış soruları, toplumun dayatmaları ve kendi istekleri arasındaki diyaloglarıyla Sebla’nın bu güncesi, dilerim ki yola çıkmak isteyen, yoldan çıkmak isteyen, yazmak, değişmek, anlatmak isteyen kadınlara ilham olur, kadınları kendi hikâyelerini anlatma ve yazma konusunda cesaretlendirir.”

- Hande Öğüt

Özellikler

Cilt Durumu : Ciltsiz
Basım Tarihi : Nisan 2017
Basım Yeri : Türkiye / İstanbul
Boyutlar : 16,00 x 23,00 cm
Basım Dili : Türkçe
Kağıt Tipi : 2. Hamur
Sayfa Sayısı : 220
Barkod : 9786052960509
Facebook Twitter Instagram
GALATA