Hayal Perdesi İki Aylık Sinema Dergisi Sayı: 62 Ocak - Şubat 2018

Kolektif

Hayal Perdesi Dergisi

%30 indirim
10,00 TL 7,00 TL
Stokla sınırlı: 3 adet

Yeni sayıda Andrey Zvyagintsev’in yeni filmi Sevgisiz kapağa taşınıyor. Yönetmenin sinemasını aile, ilişkiler, sırlar, çocukluk temaları üzerinden değerlendirdik.

Vizyon sayfalarında Dönme Dolap, Loving Vincent, Godard ve Ben, İyi Günler ve Yol Ayrımı filmlerini inceledik. Metamorfoz bölümünde ise Şener Şen’in Yol Ayrımı’ndaki performansını ele aldık.

Festival Günlüğü’nde 5. Uluslararası Boğaziçi Film Festivali kapsamında seyirci ile buluşan Mecid Mecidi filmi Bulutların Ardında var.

Söyleşi sayfalarında Ümit Ünal ile Sofra Sırları, Belgesel Odası’nda Murat Pay ile Mirâciyye Saklı Miras üzerine konuştuk.

Dosya sayfalarında Türk sinemasının 2017 bilançosunu değerlendirdik. Gişe ve festival filmlerine değinen dosyanın sonunda yazarlarımızın en iyi film listeleri yer alıyor.

Uzaktan Kumanda’da, yirmi beş yıl sonra tekrar başlayan efsane dizi Twin Peaks’i inceledik.

Açık Alan sayfalarında ise kendisiyle alay eden süper kahraman Thor: Ragnarok ve değişen üretim koşullarıyla var olsa da yeni endüstriyi taşlayan Okja var.

Kısaca’da Patika ile tanınan Onur Yağız, ikinci kısa metraj filmi Toprak’ı ve uzun metraj projesini anlattı.

Sinefil’de Costa-Gavras’ın finans rehberi Kapital, Eskimeyen Filmler’de ise parodinin üstatlarından Monty Python ve Kutsal Kâse gündeme taşınıyor.

Kitaplık bölümünde dergimizin vizyon sayfalarının editörü Tuba Deniz’in hazırladığı Biraz Mağrur, Biraz Mağdur isimli kitaba yer verdik.

Özellikler

Cilt Durumu : Ciltsiz
Basım Tarihi : Ocak 2018
Basım Yeri : Türkiye / İstanbul
Boyutlar : 21,00 x 26,00 cm
Basım Dili : Türkçe
Kağıt Tipi : 1. Hamur
Sayfa Sayısı : 88
Barkod : 9772149215805
Facebook Twitter Instagram
GALATA