Gordon Milne

Futbola Adanmış Bir Hayat

Bora İşyar

Mylos Kitap

%40 indirim
55,00 TL 33,00 TL
147 adet stoklarımızda

Futbola adanmış bir hayatın hikâyesi; futbolculuk zamanlarından teknik direktörlüğüne, gittiği her şehirde ama en çok İstanbul’un Beşiktaş semtinde iz bırakmış Gordon Milne’nin…
Bora İşyar’ın yoğun bir arşiv taraması ve Gordon Milne ile bizzat gerçekleştirdiği mülakatlarla kaleme aldığı Gordon Milne: Futbola Adanmış Bir Hayat, Gülengül Altınsay’ın önsözü ve Metin Tekin, Ali Gültiken, Feyyaz Uçar’ın özel arka kapak yazılarıyla raflarda.

Yerleştirdiği oyun anlayışı ya da üst üste gelen şampiyonluklar değildi bizim futboldan sonraki o sıcak buluşmalarımızı sağlayan; birbirimizi anlamamızdı. Her şey için teşekkürler Gordon.
METİN TEKİN

Beyefendi, oyuncuya saygılı, kültürlü ve usta bir futbol adamı olan Gordon Milne’yle çalışmak ayrıcalıktı. Bugün mutlu ve başarılı bir futbol geçmişine sahip olmanın verdiği gururu yaşıyorsam bunda Milne’nin büyük rolü var. Geldiği ilk günden itibaren bana verdiği forma hem benim kariyerimin hem Beşiktaş’ın dönüm noktası oldu. Bir golcü olarak yeteneklerimi kullanabilmem için büyük bir şanstı. Sonsuz müteşekkirim.
ALİ GÜLTİKEN

Doğru zamanda geldi. Doğru adamdı. Genç takımda Serpil Hamdi Tüzün’den aldığımız eğitimin sahaya yansıması adına faydası çok oldu. Teknik ve taktik açıdan bize o güne dek görmediğimiz bir kapı açtı. Tek pas oyununun ne kadar gerekli olduğunu gösterdi. Başlarda zorlanmamıza rağmen, alıştıktan sonra, bu tek pas oyununu sahaya yansıtarak bizi çok bildiğini ifade eden rakiplerimizi alt etmeye başardık. Bizim için “Oynadıkları oyun belli ama önlem alınamıyor,” derlerdi. Bunun da tek sebebi Gordon’un yaptırdığı idmandı. Beraber çok işler başardık.
FEYYAZ UÇAR

Futbolculuğunda Bill Shankly’nin Liverpool’unun en önemli parçalarındandı. İngiliz futbolunda unutulmaz izler bıraktı. Beşiktaş’ın başına geçmek üzere İstanbul’a indiği gün ise Türk futbolunda unutulmaz bir dönemin başlangıcı oldu. Siyah-beyazlılarla biri namağlup olmak üzere üst üste üç şampiyonluk kazandı. Metin - Ali - Feyyazlı, Rızalı o efsanevi kadrodan yenilmez bir takım yarattı. Gordon Milne, futbola bakış açısı ve oyuna yaklaşımıyla hem Beşiktaş hem de Türk futbol tarihini sonsuza kadar değiştirdi.

Çevirdiği futbol kitaplarıyla tanıdığımız Bora İşyar’ın Gordon Milne’yle gerçekleştirdiği mülakatlar ve yoğun bir arşiv taramasıyla hazırladığı bu kitap, futbola adanmış bir hayatın hikayesi. Futbolculuk zamanlarından teknik direktörlüğüne, gittiği her şehirde ama en çok İstanbul’un Beşiktaş semtinde iz bırakmış Gordon Milne’nin…

Özellikler

Cilt Durumu : Ciltsiz
Basım Tarihi : Mart 2021
Basım Yeri : Türkiye
Boyutlar : 13,50 x 21,00 cm
Basım Dili : Türkçe
Kağıt Tipi : 2. Hamur
Sayfa Sayısı : 400
Barkod : 9786059708524

Katkıda Bulunanlar

Editör
Onur Bayrakçeken

Kapak Tasarım
Serra Sönmez

Genel Yayın Yönetmeni
Özlem Özdemir

Son Okuma
Yoldaş Özdemir

Sayfa Tasarımı
Eren Taymaz

Facebook Twitter Instagram
TOPKAPI