Göçmen Kızı Türkan

Halim Demirci

Ceren Yayıncılık

%35 indirim
60,00 TL 39,00 TL

Savaşlar hangi nedenle başlatılmış, nasıl ve ne kadar sürmüş ve sonunda ne gibi bir anlaşma ile sonlandırılmış olurlarsa olsunlar insanlık dışıdırlar.

Savaşların başlamasına neden olan çıkarcılar bu vahşi eylemlerinde en az zararla, çoğu zaman da kârlı çıkarlar. Zaten savaşı kendi çıkarları için başlatırlar. Zarar göreceklerini anlayınca da barış meleği kesilir, savaşı sonlandırırlar.

Bunlar: savaş araç ve gereçleri üreten bunların ticaretini yaparak para kazanan varsıllardır. Ülkeleri idare eden zayıf kişilikli sözüm ona devlet adamlarını da çıkarlarının maşası olarak kullanırlar.

Elden geldiğince savaşları kendi ülkelerinin, kendi topraklarının uzağında çıkarırlar ki kendileri doğrudan savaşın içinde olup zarar görmesinler.

Elbet tarih boyunca başka tür savaşlar da yürürlüğe konmuştur. Başka ülkelerin zenginliklerine sahip olmak, dinleri yaymak için çıkarılan savaşlar gibi…

Birinci Dünya Savaşı, Avrupa Devletleri’nin ve Amerika Birleşik Devletleri’nin Ortadoğu’yu bölüşüm savaşı olarak başlatılmış, ne denli istemeseler de kendi sınırlarına dayanmış bir savaştır. Bu savaşla ilgili tüm ayrıntılar tarihçilerce yazılmış, bu yazılanlar yanlı yansız kitaplıklara, arşivlere yerleştirilmiştir.

Okuyacağınız bu kitapta savaş sonunda yaşananlardan göç yoluyla oradan oraya savrulan ailelerin ve onların çocuklarının serüvenini bulacak, okuyacaksınız.

Özellikler

Cilt Durumu : Ciltsiz
Basım Tarihi : Eylül 2020
Basım Yeri : Türkiye / İstanbul
Boyutlar : 13,50 x 19,50 cm
Basım Dili : Türkçe
Kağıt Tipi : 2. Hamur
Sayfa Sayısı : 504
Barkod : 9786059490740
Facebook Twitter Instagram
GALATA