Felsefe Yazarlarından Seçme Metinler

Armand Cuvillier

Retorik

%30 indirim
125,00 TL 87,50 TL

Felsefe Yazarlarından Seçme Metinler, yaşamın “temel” olarak nitelendirilen meselelerinin, değişik dönem ve ekollerden düşünürlerce değerlendirildiği bir düşünce külliyatı niteliğinde.

Bilginin ve ona ulaşma serüveninin çok boyutlu izleğinde, okuyucunun hem kendisine, hem de üzerinde yaşadığı dünyaya ayna tutarak, edindiği algılama biçimlerini içselleştirmesine destek veren bir rehber.

Gerçeklik, zaman, Tanrı, benlik, doğa, kültür gibi kavramların izini sürerek, büyük düşünürlerle mitsel zenginlik bağlamında değerlendirmek, karmaşada sığınacak bir alan yaratıyor. Bu yazılar, yaşamın merkezine doğru yürümek, kolları muhtelif yönlere eğilmiş bilgelik ağacından faydalanmak isteyenler için temel bir kaynak olduğu gibi, felsefeyle yeni tanışanlar ve felsefe öğrencileri için de genel bir izlek oluşturmaya yardım ediyor.

“Filozof, uyanan ve konuşan bir insandır ve insan sessizce felsefenin çelişkilerini taşır,çünkü tamı tamına bir insan olmak için, bir insandan biraz az ve biraz fazla olmak gerekir.” -Maurice Merleau-Ponty

Özellikler

Cilt Durumu : Ciltsiz
Basım Tarihi : Haziran 2021
Basım Yeri : Türkiye / İstanbul
Boyutlar : 13,50 x 21,00 cm
Basım Dili : Türkçe
Orijinal Dil : Fransızca
Kağıt Tipi : 2. Hamur
Sayfa Sayısı : 864
Barkod : 9786057443304

Katkıda Bulunanlar

Çevirmen
Mukadder Yakupoğlu

Kapak Tasarım
Doruk Can Koçak

Hazırlayan
Niyazi Koçak

Facebook Twitter Instagram
EMIRGAN