Fedakarlık

Erkan Dönmez

Ay Yayınları

%40 indirim
15,00 TL 9,00 TL
10 adet stoklarımızda

Psikiyatrist Dr. Erkan Dönmez sosyal ve mesleki hayatındaki deneyimleriyle kurguladığı hikaye kitabı Fedakarlık'ta; sevdiği kişi için yaptığı fedakarlıklar ile sınırları zorlayan kişilerin ilişkilerine bakışını irdeliyor. Bu arada okuru ve kendisini zorlamaktan da çekinmiyor.

"Aşk fedakarlıktır. Fedakarlık yapmadan gerçek aşkı yaşayamazsın, bilemezsin. O zaman elindeki aşk, tatsız tuzsuz bir şey olur" mantığıyla ilişkisini yaşayan kişiye arkadaşı şöyle sordu: "İyi, güzel de; aşkta fedakarlığın sınırları olmamalı mı? Bir kişiye göre "Fedakarlık" olan bir davranış, diğerine göre "Enayilik" olabiliyor. Fedakarlık ile enayilik arasındaki ince çizgi nerede başlıyor, nerede bitiyor? Diğer açıdan bakarsak, karşındaki kişi bu fedakarlığı hak ediyor mu? Ne tür bir ilişki böylesine bir fedakarlığı hak edebilir?"

Bu konuşmayı gözlemleyen biri olarak benim de onlara, sonra kendime ve en nihayetinde sevgili okura sorum şu ki : "Hayatında seni bu kadar seven, senin için böylesine fedakarlık yapan biri oldu mu? Ve sen bu kişiye sırtını dönüp gideceksin, öyle mi?"...

Kitabın geliri işitme engelli çocuklar için planlanmıştır.

Özellikler

Cilt Durumu : Ciltsiz
Basım Tarihi : Ağustos 2018
Basım Yeri : Türkiye / İzmir
Boyutlar : 13,50 x 21,00 cm
Basım Dili : Türkçe
Kağıt Tipi : 2. Hamur
Sayfa Sayısı : 160
Barkod : 9786056868405

Kategoriler

Facebook Twitter Instagram
GALATA