Erken Çocuklukta Sürdürülebilir Kalkınma İçin Eğitim

John Siraj-Blatchford, Kimberly Caroline Smith,  

Hedef CS Yayıncılık

%30 indirim
15,00 TL 10,50 TL
24 adet stoklarımızda

Bu kitap erken çocukluk alanında sürdürülebilirlik için eğitim anlayışının uy­gulayıcılarda geliştirilmesinin desteklenmesi için yazıldı. Bu kitap sürdürülebilir kalkınma için eğitim anlayışının nasıl ortaya çıktığı, toplumun ve yaşamın sosy­al, çevre ve ekonomik boyutlarının günümüzde nasıl birbirine eklemlendiğini kısaca tanımlayarak açıklamaya çalışmaktadır.

Erken çocukluk eğitiminde sürdürülebilir kalkınma için eğitimde bilinç, tutum ve eylemlerin erken çocukluk eğitiminin birer parçası olan öğretmenler, ebeveynler, bakıcılar ve çocuklar açısından anlaşılır olmasını tartışmaktayız. Ayrıca şunu da belirtmeliyiz ki bu çalışmanın tüm boyutlarının temelleri erken çocukluk eğitimine de rehberlik niteliği taşımaktadır.

Bu kitap çok çocuklarla gerçekleştirilen çok sayıda uygulama örneklerini de sunmaktadır. Ayrıca bir çok kaynak önerisi ve internet kaynağı da kitapta bulunabilir.

Bu kitabın yazılmasındaki temel hedefimiz dünyadaki tüm öğretmenlere erken çocukluk eğitiminde sürdürülebilir kalkınma için eğitimin geliştirilmesi için ilham kaynağı oluşturması ve bakış açılarını etkilemektir.

Özellikler

Cilt Durumu : Ciltsiz
Basım Tarihi : 2014
Basım Yeri : Türkiye / İstanbul
Boyutlar : 16,00 x 24,00 cm
Basım Dili : Türkçe
Kağıt Tipi : 2. Hamur
Sayfa Sayısı : 64
Barkod : 9786056429545

Kategoriler

Katkıda Bulunanlar

Çevirmen
Mehmet Toran

Facebook Twitter Instagram
GALATA