Edebiyat Dünyamızdan Hoş Sedalar 4

Abdullah Satoğlu

Akçağ Yayınları - Ders Kitapları

%40 indirim
17,00 TL 10,20 TL
8 adet stoklarımızda

Bu eser, araştırmacı  yazar Abdullah Satoğlu’nun, edebiyat dünyamızın, özellikle son elli yılında, gök kubbemizde “hoş sedâ” bırakan bir kısım şair ve yazarlarımıza dair, çeşitli vesilelerle kaleme aldığı makaleleri, içermektedir. Edebiyat çevreleriyle, eğitim ve öğretim alnında geniş şöhrete ulaşan bu şahsiyetlerin bir çoğu, bugün halen devlet kademelerinde ve çeşitli kuruluşların başında görev alan, yetenekli bir neslin yetişmesinde son derece etkili olmuşlardır.

Satoğlu, 2004 yılında yayınlanan “Edebiyat Dünyamızdan Hoş Sedâlar” isimli eserin 1.cildinde, 2008’de yayınlanan 2.cildinde ve 2011’de yayınlanan 3.cildinde, çoğunu yakından tanıma ve dost olma imkânını mazhar olduğu, yüz önemli şair, yazar, edip, fikir ve dâvâ adamının özgeçmişleriyle birlikte, bilinmeyen bir kısım özellikleri ve eserlerinden örneklere yer vermiştir. Bu defa, bu ciltteki yirmi beş edip ve şairimizle birlikte, toplam yüz yirmi beş şahsiyete dair, görüş ve düşüncelerini içeren makalelerini bir araya getirmiş bulunmaktadır.

Ümit ediyoruz ki, “Edebiyat Dünyamızdan Hoş Sedâlar”, bu güne kadar olduğu gibi, bundan sonra da, Ufkumuzu ve gönüllerimizi aydınlatacaktır.

Özellikler

Cilt Durumu : Ciltsiz
Basım Tarihi : Haziran 2017
Basım Yeri : Türkiye / İstanbul
Boyutlar : 14,00 x 21,00 cm
Basım Dili : Türkçe
Kağıt Tipi : 2. Hamur
Sayfa Sayısı : 165
Barkod : 9786053423423
Facebook Twitter Instagram
EMIRGAN