Echoes Of The Street Ciltli

Fotoğraflı

Atilla Durak

Galeri Artist

%25 indirim
115,00 TL 86,25 TL
1 adet stoklarımızda
 Kargo Bedava

Fotoğraf sanatçısı Attila Durak; New York'un sokak sanatçılarını konu alan fotoğrafları Echoes of the Street adlı albüm kitapta topladı.

Galeri Artist'te süren sergi ile eş zamanlı olarak yayımlanan albümde yer alan 57 adet fotoğrafta Durak, halihazırda üretimi olmayan SX-70 filmle çektiği polaroit karelere uyguladığı müdahelelerle değişik sonuçlar elde etmiş. İngilizce-Türkçe çift dilli olarak basılan albümde Kaya Erdem, Timo Lyyra ve Günseli İnal'ın sanatçının işleri ve tekniği hakkında kaleme aldıkları birer yazı da yer alıyor.

Renk ve değişik baskı teknikleri kullanarak yapılan deneysel çalışmalara ilgi duyan sanatçı şöyle diyor:
"Fotoğrafım, bir anlamda kendimi yeniden keşfettiğim ve aynı zamanda ifade ettiğim bir yolculuk benim için. İçinde yaşadığım dünyayı, çevremi saran insanları ve imgeleri araştırdığım, araştırırken deşifre ettiğim bir süreç. Bu açıdan fotoğraf benim için evrensel bir insanlık durumuna ışık tutan benzersiz anları yakalayabilmenin bir yolu. Fotoğraflarımın yaratımı aşamasında zaman zaman farklı teknikler kullanıyorum: Renkli, siyah-beyaz, kızıl-ötesi, SX-70, Polaroid ve dijital manipülasyonlar, modifikasyonlar, vb. Zira bazen ustaca yaratılan bir kurgu, gerçeğin kendisinden daha gerçek olabiliyor. Ben, konunun hakiki gerçekliğinden ziyade şiirsel gerçekliğinin peşindeyim."

Özellikler

Cilt Durumu : Ciltli
Basım Tarihi : Aralık 2012
Basım Yeri : Türkiye / İstanbul
Boyutlar : 32,00 x 42,00 cm
Basım Dili : İngilizce
Kağıt Tipi : Kuşe
Sayfa Sayısı : 104
Barkod : 9789753429047

Katkıda Bulunanlar

Çevirmen
Lisa Dicarlo

Facebook Twitter Instagram
HAYDARPASA