Dünya Medyasında Çanakkale Savaşları Ciltli

The Dardanelles Campaign In World Media

Halil Ersin Avcı

Timaş Yayınları

%35 indirim
120,00 TL 78,00 TL
5 adet stoklarımızda
 Kargo Bedava

Türk tarihinin en önemli cephelerinden biri olan Çanakkale Cephesi’ndeki savaş henüz televizyon, radyo ve internetin olmadığı bir dünyada nasıl yankı bulmuştu dersiniz? Elbette sadece karada, havada ve denizde olmakla kalmamış, yazılı basının satırlarında ve görsel basının çizgilerinde de derin çatışmalar yaşanmıştı. 
 
İşte Çanakkale Savaşları ile ilgili dünya basınında yayınlanmış söz konusu binlerce karikatür, propaganda afişi, illüstrasyon ve kartpostal türü betimlemenin Türkiye’yi ilgilendiren sekiz yüzden fazlası 10 yıllık bir çalışmanın neticesinde bir araya getiriliyor! 
 
Dönemin gözde medya unsuru gazetelerde yayınlanan bu görsel zenginlik üzerinden İttifak ve İtilaf devletlerinin medya cephesindeki savaşını incelemeye ne dersiniz? Bu savaşta silah; kılıçtan keskin kalem ve yerinde kullanıldığında mermiden daha etkili olan fotoğraf, karikatür, illüstrasyon, propaganda afişi ve kartpostallar olacak!
 
Halil Ersin Avcı’nın uzun yıllarını verdiği bu değerli çalışma; kronolojik sırayla ve Türkçe-İngilizce açıklamalarıyla Çanakkale Savaşı’nın bambaşka bir yönünü evinize taşıyacak; 100 Yıl Önce Dünya Medyasında Çanakkale Savaşları.
 

Özellikler

Cilt Durumu : Ciltli
Basım Tarihi : Aralık 2014
Basım Yeri : Türkiye / İstanbul
Boyutlar : 20,00 x 26,00 cm
Basım Dili : Türkçe
İngilizce
Kağıt Tipi : Kuşe
Sayfa Sayısı : 224
Barkod : 9786050818819
Facebook Twitter Instagram
TOPKAPI