Dost Mu Kabus Mu

Çaktırmadan Hayatınızı Mahveden en İyi Dostunuz

The Underminer Or, The Best Friend Who Casually Destroys Your Life

Mike Albo

Salyangoz Yayınları

%40 indirim
15,28 TL 9,17 TL
5 adet stoklarımızda

Pasif-agresifliğin efendisi, bir fısıltı gibi hissedilmez ve siyanür gibi etkili bu dostunuz, aslında, altınızdaki halıyı nasıl çekip, sizi nasıl tökezletebileceğini çok iyi bilen bir kabustur. İşinizi beğenmez, sevgilinizi beğenmez, meraklarınızı hor görür, başarılarınızı küçümser ve size kendinizi bir zavallı gibi hissettirir. Ta ki sizi gerçek bir zavallıya dönüştürünceye dek.

"Hem gülerek, hem de sinirden tırnaklarınızı yiyerek okuyacağınız bir kitap. Bu tip insanlardan ne kadar nefret ettiysem, kitabı da o kadar sevdim."

- Margaret Cho

"Mike Albo, New York sosyal hayatının en gözde kara mizah ustası. Dost mu Kabus mu alçakgönüllü olmaya müsaade etmeyecek kadar başarılı bir güldürü."

- New York Times

"Kitabın ilk cümlesiyle beraber gülmeye başladım ve son cümlesine kadar kendimi tutamadan sürekli güldüm. Ve kitabı tamamladığımda, arkadaş toplantılarına söyleyip söyleyip güleceğim tonla espri kalmıştı aklmda.

- Malcolm Gladwell

"Güya en yakın dostunuzdan 15 yıl boyunca dinlediğiniz gönül kırıklıklarınızın, kötü seçimlerinizin, fazla kilolarınızın, sağlık sorunlarınızın ve hayatınızda olumsuz giden her şeyin hikayesi...

Mike Albo ve yardımcı yazarı Virginia Heffernan, isimsiz bir kahramanını, dost elinde çöküşünü komik bir dille anlatırken, aslında hayatı hiç umursamadan ve sorgulamadan her yeni popüler akıma uyum göstermeye çalışan ve ümitsizce bu akımın parçası olmaya gayret eden kayıp kuşaklardaki güvensizlik hissini de yansıtıyorlar... Asla eksimeyecek ve ardında keyifli bir tat bırakan usta işi bir mizah çalışması."

- Kirkus Reviews

Özellikler

Cilt Durumu : Ciltsiz
Basım Tarihi : Ocak 2006
Basım Yeri : Türkiye
Boyutlar : 13,50 x 21,00 cm
Basım Dili : Türkçe
Orijinal Dil : İngilizce
Kağıt Tipi : 2. Hamur
Sayfa Sayısı : 131
Barkod : 9799756277163

Katkıda Bulunanlar

Çevirmen
Deniz Tavas

Kapak Tasarım
Muhammet Uzun

Genel Yayın Yönetmeni
Kazım Uğur Kızılaslan

Facebook Twitter Instagram
TOPKAPI