Daldan Dala - Eşya ve Hadiselerin Muhasebesi

Ercan Çifci

Kökler Kitabevi

%35 indirim
20,00 TL 13,00 TL
5 adet stoklarımızda

Yaşadığımız dünya içinde bulunduğumuz zaman her geçen gün değişen eşya ve hâdiseler... Mutlak Fikir dışında hiçbir fikir "saf" değil. Lâkin madde ve mânâda eşya ve hâdiseyi izaha mecburuz. Keyfiyetimiz de şahsiyetimiz de bu hakikate mahkûm. Son birkaç yüzyıllık zaman diliminde insanoğlu ciddi bir fikir krizi yaşadı ve yaşamakta. İnsan ideolojik savrulmalar arasında elinden kayıp giden dünyasıyla beraber neredeyse ruhunu da yitirme noktasında ve çırpınmakta...

Yenilenen bir estetik idrak çirkinleşmeyen bir güzellik anlayışı cazibesini "sır" halesi içinde muhafaza eden kadın cemiyeti edeb ve izzet üzere inşa etmeyi kendine vazife bilen erkek insanı ve tabiatı tahrif etmeyen bir ideolojik nizam ve fizikten kimyaya psikolojiden felsefeye her bir dalı hem kendi içinde hem de bütünün ahengine matuf bir usul ile İslâm Hikemiyâtı süzgecinden geçiren ve sonra tüm insanlığa ikram eden sistem hayatımıza girmediği müddetçe yaşanılan kaos ve buhran devam edecek gibi.

"Daldan Dala Eşya ve Hadiselerin Muhasebesi" bu çerçevede kendi çapında cevablar ve yorumlar içermekte. Ve yine "Daldan Dala" bir rastgele ifade ediş manzumesinden öte köke bağlı ve aynı gövde üzerinde nizamla yükselen dallar boyunca mahyalaşan fikir örgüsünden mülhem.

Özellikler

Cilt Durumu : Ciltsiz
Basım Tarihi : 2017
Basım Yeri : Türkiye
Boyutlar : 13,50 x 21,00 cm
Basım Dili : Türkçe
Kağıt Tipi : 2. Hamur
Sayfa Sayısı : 265
Barkod : 9786058309036
Facebook Twitter Instagram
HAYDARPASA