Dağlara Dayalı Şehirleşen Köy Cıvrak

Aziz Akgül

Peri Yayınları

%40 indirim
12,04 TL 7,22 TL
Stokla sınırlı: 4 adet

Civrak halkının geçmişini, kuruluşunu, soyağacını, yoksulluk ve çilesini, '38 feleketini gördüklerimle aktardım. Büyüklerimden duyduklarımı ve hafızamda bügüne kadar taşıyabildiklerimi geç de olsa gelecek nesillerle paylaşmak istedim. Halimiz unutulmasın diye, yer yer anektodlar kattım.

Trajik kavgalarımız, geriliğimiz ve gelişimimiz bilinsin diye, benden önce yüz yaş yaşayanlardan aldım, yüz yaşa yakındır da kendim gördüm ve sizlere aktardım. Zira gelecek nesiller; bizleri ve geçmişlerini analiz ederken, yargılarken sağlıklı bir karara erişsinler ki, bizim yaşadığımız çileleri yaşamasınlar ve sağladığımız gelişme ye de hız katsınlar, özgürlükçü dünyalarını daha bellekli ve bilinçli kursunlar hissi ile yazdım.

Kitabımın ilk baskısındaki eksiklikleri, bu baskıda azaltarak yayımlamaya çalıştım. Yeniden bu yaşlı hafızamdakileri zorla toparlamaya hatırlamaya çalışarak tamamlamak için didindim. Ne kadarını başardım bu sizin takdirinize kalmış! Bu kitapla geleceğe belge bırakmayı hedefledim. Zira insan sosyal bir varlıktır, sosyal aktivitesi kadar yaşar! Faydalı olacağıma inandım. Olabildiysem ne mutlu!

Özellikler

Cilt Durumu : Ciltsiz
Basım Tarihi : Şubat 2009
Basım Yeri : Türkiye / İstanbul
Boyutlar : 13,50 x 21,00 cm
Basım Dili : Türkçe
Kağıt Tipi : 2. Hamur
Sayfa Sayısı : 204
Barkod : 3990000016553

Kategoriler

Katkıda Bulunanlar

Editör
Ahmet Önal

Kapak Tasarım
Onur Öztürk

Facebook Twitter Instagram
EMIRGAN