Cins Aylık Kültür Dergisi Sayı: 62 Kasm 2020

Kolektif

Cins Dergisi

%25 indirim
11,00 TL 8,25 TL
38 adet stoklarımızda

Cins Kasım Sayısı Çıktı!

“Şimdi Biri Çekip Vursa Beni İnan Kendini Ddaha Çok Yaralar”
Aylık “Adalet Arayışı” Cins, 2020 Kasım sayısı ile raflarda! Cins, 62. sayısı ile okurlarını Muzaffer Serkan Aydın’ın “Şimdi biri çekip vursa beni inan kendini daha çok yaralar” dizesiyle yeniden selamlıyor.

Yazı Dizilerinde Bu Ay 
Prof. Dr. Ömer Türker, “İslam Düşüncesi ve Çağdaş Sorunlar” adlı yazı dizisinde bu ay, “Felsefe Geleneğinin Açıklaması” adlı yazısıyla evrim teorisinin sorunlarını tartışmaya devam ediyor. Murat Güzel ise Batı düşüncesinin önemli isimlerinin düşünce tabanlı okumalarını yapacağı yeni yazı dizisinde bu ay, Max Weber’i yazdı. İbrahim Halil Üçer de Cins 2020 Kasım sayısında “Hayat, Hayvanlık ve İnsanlık: Düşünmenin Ayırt Ediciliği İnsan İçin Ne Anlama Gelir?” adlı yazısıyla yerini alırken, Ayşegül Genç ise “Dağılmışlar İçin Bir Sözlük” adlı yeni yazı dizinde “örf”, “endişe”, “mahcup” ve “kördüğüm” kelimelerini yazdı.

Sevilen Köşeleriyle Cins
“3 Soruda” sayfasında bu ay “neden okuyalım?”, “ne okuyalım?” ve “nasıl okuyalım?” sorularına Prof. Dr. Mim Kemal Öke cevap verirken, “18 Soruda Nasılsın?” sayfasında da sorularımızı yazar Samed Karagöz yanıtladı. Cins Kafalar’ın bu ayki konusu ise klasik İran müziğinin büyük ustası ve müzik dehası Muhammed Rıza Şeceryan oldu.

“Yapay Zeka Ve Gelecek” Dosyası
Sayımızın bu dosyasında yapay zekânın geleceği imar mı, işgal mi edeceği sorusu üzerinde durduk ve bu bağlamda Avustralyalı ünlü sosyolog Athony Elliott ile bir söyleşi gerçekleştirdik. Serdar Bilir’in yaptığı söyleşide ünlü teorisyen yapay zekâyı ve yapay zekânın geleceğin dünyasında sebep olacaklarını Cins’e anlattı. Serdar Bilir “Dijitalleşme, Yapay Zekâ ve Gerçekliğin Yok Oluşu”, Seyfullah Akkuzu “Dijital Körlük ya da Gönüllü Kölelik” ve Mehmet Baki Karahan ise “Yeterince Geliştik, Biraz da Rahatımıza Baksak!” adlı yazılarıyla dosyanın meselesini açımladılar.

Melek Aslanbenzer ve Jorge Luis Borges Söyleyişleri
Sayımızın dosya dışı söyleşilerinin ilkini şair ve psikoterapist Melek Arslanbenzer ile gerçekleştirdik. Sibel Kılıç ve Zeynep Kantarcı Melek Arslanbenzer’le psikolojiyle hâlihazırdaki ilişkimizi, son dönemin psikolojik hastalık temalı dizilerine halkın gösterdiği ilgiyi ve pandeminin ruh dünyamıza etkilerini konuştular. Sayımızın son söyleşisi ise Borges’in hayata, edebiyata ve diğer sanat dallarına dair oldukça ilginç demeçleriyle bezeli 1968 tarihli söyleşidir. Söyleşiyi Cins için Zeynep Kantarcı Türkçeye çevirdi.

Cins Kasım Yazarları
Ayşegül Genç, Savaş Ş. Barkçin, Sadık Yemni, Ahmet Sarı, Ömer Türker, İbrahim Halil Üçer, Mustafa Kılıç, Mustafa Uçurum, Serdar Bilir, Seyfullah Akkuzu, Mehmet Baki Karahan, Emin Gürdamur, Zeynep Kantarcı, İsmail Erdoğan, Merve Likoğlu, Muhammed Yazıcı, Mustafa Çiftci, Süleyman Ceran, Büşra Saygın, Amina İsovic Bukvic ve Ercan Yıldırım.

Özellikler

Cilt Durumu : Ciltsiz
Basım Tarihi : Kasım 2020
Basım Yeri : Türkiye
Boyutlar : 25,00 x 35,00 cm
Basım Dili : Türkçe
Kağıt Tipi : 2. Hamur
Sayfa Sayısı : 66
Barkod : 3992149818078
Facebook Twitter Instagram
EMIRGAN