Bobath Kavramı

Nörolojik Rehabilitasyonda Teori ve Klinik Uygulama

Sue Raine, Linzi Meadows,  

Hipokrat Kitabevi

%30 indirim
60,00 TL 42,00 TL
Tükendi

İngiliz Bobath Eğitmenleri Derneği üyeleri tarafından yazılan “Bobath Kavramı: Nörolojik Rehabilitasyonda Teori ve Klinik Uygulama” Bobath kavramının klinik olarak uygulanmasını ve kuramsal alt yapısının detaylı olarak açıklanmasını sağlayan pratik bir rehber olarak yayınlanmıştır.

Bobath kavramının gelişimi bu bölümde ele alınmıştır. En iyi inhibisyonun hastanın normal aktivitelere katılımı ile olabildiğinin tanımlanması orijinal Bobath kavramını merkeze alan örneklerden biridir. Kısaca Bobath kavramı hızlı gelişmeleri anlama avantajı sağlayan nörobilimden, beyin fonksiyonlarından, özellikle da hasarın etkileri ve iyileşmeyi etkileyen faktörleri de kapsayan nörorehabilitasyonun kalbine uzanmaktadır.

Bu kitap nörofizyolojik prensiplerin çok özel uygulamalarını ve önemli alanların iyileşmesinde oturma, ayakta durma, lokomosyon ve üst ekstremite hareketini kapsayan re-edukasyonunu genel prensipler çerçevesinde okuyucuya aktarır.

“Bobath Kavramı: Nörolojik Rehabilitasyonda Teori ve Klinik Uygulama” kitabı lisans öğrencileri, nitelikli fizyoterapistler, ergoterapistler ve nörolojik rehabilitasyonda çalışan tüm profesyoneller için değerli olacaktır.

Özellikler

Cilt Durumu : Ciltsiz
Basım Tarihi :
Basım Yeri : Türkiye
Boyutlar : 16,00 x 24,00 cm
Basım Dili : Türkçe
Orijinal Dil : İngilizce
Kağıt Tipi : 1. Hamur
Sayfa Sayısı : 216
Barkod : 9786056305801
Facebook Twitter Instagram
GALATA