Atatürk'ten Duymadığınız Anılar

Nazmi Kal

Yazarın Kendi Yayını - Nazmi Kal

%25 indirim
35,00 TL 26,25 TL

“Ulusal onurumuzun simgesi Mustafa Kemal AtatUrk'ün evrensel kişiliğini, unutulmaz hizmetlerini gerçek olaylarla örnekleyip belleklerimizi ve bilincimizi bir kez daha Atatürk sevgi ve saygısı ıle donatan sayın Nazmi Kal'ı yürekten kutluyorum. Nazmi Kal yapıtı ile zamanın eskimesini önlemiştir. Eline sağlık,”

- Yekta Güngör Özden

“Atatürk'ü anlamak, tanıtmak günümüzde daha da önem kazandı. Böyle bir dönemde Atatürk'ü tanıtmak için bir şeyler yapmak her yurtsever, aydının görevi olmalı. Nazmi Kal bu görevi yerine getirenlerden. Elinizdeki kitap Atatürk'ün düşüncelerini, hizmetlerini kısaca bu ülke için yaptıklarını şimdiye dek duymadığınız anılara dayanarak yalın bir dille anlatmaktadır. Bir solukta zevkle okuyacağınız bir kitap. TRT de ulusal kaynakların değerlendirmesinden yana, Atatürkçü programlarından tanıdığımız Nazmi Kal'ı kutluyor ve bu kitabı herkese tavsiye ediyorum.”

- Emin Çölaşan

“Atatürk'ün insan yanını öğrenmek isteyenler için çok değerli bir kaynak. Okumanızı dilerim.”

- Turgut Özakman

“Nazmi Kal ile TRT'nin kuruluş yıllarında 1970 de zorlu sınavlardan geçerek TRT ye birlikte girdik. Nazmi Kal 80'lere kadar hep yakın tarihimiz, özellikle Atatürk konusunda belgeseller hazırladı, röportajlar yaptı. Sadece yapmakla kalmadı TRT'nin bürokratik engellerine rağmen onları arşivledi ve gelecek kuşaklara değerli belgeler bıraktı. Elinizdeki kitapla da unutulmaya mahküm anıları tekrar okuyucu ile buluşturdu. Atatürk hakkında çok kitap yazıldı ancak bu kitabın tadı bir başka. Bakanından, bürokratlarına, Şoföründen, garsonuna, kütüphanecisine, katibine kadar Atatürk'ü yakından tanıyanların Atatürk'ün bu ülke için yaptıklarını herkesin anlayacağı yalın bir dille anlatıyor. Keyifle okuyacağınız ve Atatürk'ü daha farklı bir yönü ile tanıyacağınız bu kitabı sizlere ulaştıran Nazmi Kal arkadaşımı kutluyorum.”

- Uğur Dündar

Özellikler

Cilt Durumu : Ciltsiz
Basım Tarihi : Ekim 2020
Basım Yeri : Türkiye
Boyutlar : 13,50 x 21,00 cm
Basım Dili : Türkçe
Kağıt Tipi : 2. Hamur
Sayfa Sayısı : 364
Barkod : 9786058765337
Facebook Twitter Instagram
SALACAK