ArtDog İstanbul Dergisi Sayı: 3 Ocak - Şubat 2020

Kolektif

ArtDog Dergisi Yayınları

%25 indirim
25,00 TL 18,75 TL

Bu sayıyı yayına hazırlarken Avustralya yangınları girdi gündeme. Cayır cayır yanan hayvanların ağzımızı açık bırakacak sayıları manşetlere düştü, patileri yanmış koalaların fotoğraflarının altına sosyal medyada gelenek olduğu üzerine sadece “dua edin” değil bu sefer “yardım edin” hashtag’leri yer almaya başladı.

Köşe yazarımız Yvan Barbaryan, Kıyamet, Hemen Şimdi… başlıklı yazısında 1980’lerin ilk yarısında Philadelphia sokaklarında Afro-Amerikalı bir dansçının, “şirketlerin açgözlülüğünden, soyguncu çete devletlerden, karbon salınımından, ozon tabakasından, yok edilen kaynaklardan, tahrip edilen doğadan ve tüm bunların birbiriyle ilişkisinden bahsettiği” performansıyla haberdar olduğunu anlatıyor sonun başlangıcından. ‘Yokoluş’ ve müzik arasındaki ilişkiye baktığı yazısının en can alıcı yönü 80’lerin başında ‘uyanmış’ birilerinin bu gerçeği haykırdığı gerçeği değil mi?

Yaşayacağımız bir alan kalacak mı? başlıklı dosya konusunda iklim krizi ve mimari ilişkisine baktık. Türk mimarlara durumun ne kadar vahim olduğunu ve bu konuda aldıkları önlemleri sorduk.

Türkiye ve dünyadan güncel sanat haberlerini, fikir yazılarını ve dosya konularını www.artdogistanbul.com adresinden takip edebilirsiniz.

Özellikler

Cilt Durumu : Ciltsiz
Basım Tarihi : Ocak 2020
Basım Yeri : Türkiye / İstanbul
Boyutlar : 34,00 x 49,00 cm
Basım Dili : Türkçe
Kağıt Tipi : 2. Hamur
Sayfa Sayısı : 32
Barkod : 3990000095633
Facebook Twitter Instagram
EMIRGAN