ArtDog İstanbul Dergisi Sayı: 2 Aralık 2019

Kolektif

ArtDog Dergisi Yayınları

%25 indirim
25,00 TL 18,75 TL

Dünya çapında bilinirliği olan ve elinizde tuttuğunuz yayın baskıya giderken sayıları 364’e varan akademisyen, yazar ve sanatçılardan oluşan bir grup,Türkiye’ye kültürel boykot çağrısında bulundu. Gerekçe Türkiye’nin Suriye Operasyonu. Dilekçeyi imzalayanlar arasında politik aktivist Angela Davis, dilbilimci Noam Chomsky, müzisyen Brian Eno, Forensic Architecture kolektifinin kurucusu Eyal Weizman, Boris Groys, David Levi Strauss ve Michael Taussig gibi sanat eleştirmenleri bulunuyor.

Zeynep Miraç bu konuyu ele aldığı yazısında bu işin nereye varabileceğine baktı, Vasıf Kortun ve Görgün Taner’in görüşlerini aldı. Yorum sizin.

Kariye Müzesi, cami mi olacak? Haydarpaşa Garı’nın akıbeti nedir? Bu iki konuyu Saro Dadyan ele aldı. Sezonun en çok sevilen, çok sayıda insana dokunan sergisi, Meşher’deki seramik sergisi oldu. Bienal sona erdi, Nilüfer Kuyaş nefis bir bienal yazısı yazdı, kendisinde iz bırakanları anlattı. Sonbahara damgasını vuran İKSV Tiyatro Festivali özel dosyası, Türkiye’nin neden bir türlü Oscar’a aday olamadığı, kapsamlı sergi listesi ve ufuk açan vizyonlarıyla Zafer Aracagök, Yvan Barbarian ve Saruhan Doğan’ın köşe yazılarına göz atın.

Türkiye ve dünyadan güncel sanat haberlerini, fikir yazılarını ve dosya konularını www.artdogistanbul.com adresinden takip edebilirsiniz.

Özellikler

Cilt Durumu : Ciltsiz
Basım Tarihi : Aralık 2019
Basım Yeri : Türkiye / İstanbul
Boyutlar : 34,00 x 48,50 cm
Basım Dili : Türkçe
Kağıt Tipi : 2. Hamur
Sayfa Sayısı : 46
Barkod : 3990000022983
Facebook Twitter Instagram
GALATA