Anne Bundan Yine Yap

Seda Öztezel, İpek Baykurt Akgün

Gurme Bebek

%30 indirim
80,56 TL 56,39 TL
Tükendi

Ek besinlere geçişten okul çağına Uzmanlarca onaylı bebek ve çocuk beslenmesi rehberi + 115 tarif

www.gurmebebek.com'un yayına geçişinin 4. yılında; yıllar boyu biriken ve binlerce anneye ışık olan bilgi ve tecrübeyi bu kitapta siz anne şefler için bir araya getirdik. Ek besinlere geçişten itibaren bebeğinizin yemekle bir ömür sağlıklı bir ilişki kurmasını hedefleyen, bunun için ihtiyacınız olan tüm bilgileri, örnek menüleri ve boş kalori içermeyen, çok lezzetli tarifleri sunan bu kitabın, çocuğunuz okul çağına gelene dek yol gösterici olacağına inanıyoruz. Unutmayın, biz anne şefler gelecek nesli besliyoruz. Bu neslin daha sağlıklı, daha uzun ömürlü, daha zeki olması bizlerin elinde.

Gurme Bebek'in "Anne Bundan Yine Yap” kitabı siz anne babaların en çok ilgisini çeken, biz uzmanların ise en çok önem verdiği konulardan biri olan beslenmeye çok geniş bir yelpazeden bakıyor. Yavrunuzun bebekliğinden okul çağına kadar tüm sürecinde beslenmenin psikolojisinden sağlığına, hatta tariflere kadar A'dan Z'ye her konuya değiniyor. Özellikle birçok yerde bulamayacağınız, hem sağlıklı, hem de lezzetli tarifleri ayrı bir derya deniz. Her an başucunuzda bulunması gereken bir kaynak kitap...

- Uzm. Dr. Anıl Yeşildal

Bu kitap, çocuklarını bilinçli ve sağlıklı beslemek isteyen ebeveynler için doğumdan bir yaşına kadar bebek beslenmesinden; oyun çağı çocuklarının sağlıklı beslenmesi, büyüme ve gelişmenin evreleri, hastalıklarda beslenme ile çocuk psikolojisine adar birçok önemli konuyu içeriyor. Hepsi denenmiş birbirinden leziz ve sağlıklı yemek tarifleri ise siz anne-babaların gerçek birer gurme yetiştirmesi için ufkunuzu açacak türden... Çocuk olan her evde bulunması gereken bu kitap, hayatınızı olaylaştıracak.

- Uzm. Dyt. Müge Özyurt Şafak

Yemek yemek tıpkı emme refleksi gibi, doğduğumuz andan itibaren en sağlıklı haliyle her bireyde var olan bir sistem. Doğal olan bu süreç, her insanı sağlıklı yeme davranışına yönlendirme gücüne sahip. Ama zaman içinde bazı şeyler bozuluyor. "O tabak bitecek", "Ekmek yemek yasak" cümleleriyle masumane başlayan ebeveyn müdahaleleri, çocukların sağlıksız yeme alışkanlığı geliştirmesine ve olumsuz beden algısına zemin hazırlayabiliyor. Beslenmek sadece fiziksel değil aynı zamanda duygusal bir süreç ve çocukların yemek ile olan ilişkileri çoğunlukla ebeveynlerin yönlendirmelerinden etkileniyor. Gurme Bebek'in bu kapsamlı kitabı, ebeveynlere sadece lezzetli tariflerin sırrını vermekle kalmıyor; çocukların yemeğe karşı olumlu bir tutum kazanmaları için ebeveynlerin yapabileceklerine de ışık tutuyor.

- Uzm. Klinik Psikolog Özden Sevil Gülen

Özellikler

Cilt Durumu : Ciltsiz
Basım Tarihi : Temmuz 2016
Basım Yeri : Türkiye / İstanbul
Boyutlar : 24,50 x 27,50 cm
Basım Dili : Türkçe
Kağıt Tipi : 1. Hamur
Sayfa Sayısı : 356
Barkod : 9786050308969
Facebook Twitter Instagram
TOPKAPI