sadsad x
asdasd

Kaygı Yönetimi Becerileri - Çalışma Kitabı

Kaygı, Korku ve Endişenin Üstesinden Gelmeye Yönelik BDT ve Mindfulness Temelli Stratejiler

Stefan G. Hofmann

APAMER Psikoloji Yayınları

 • Açıklama
 • Yorumlar
 • Detaylar
 • Bu çalışma kitabı kaygı ile mücadele edenler için benzersiz bir kaynaktır. Kitap, kaygının temel semptomlarını hedef alan, güncel ve kanıta dayalı bilgi ve tedavi stratejileri içeriyor. Kaygı bozukluklarının tedavisinde dünyaca ünlü araştırmacı klinisyen Stefan Hofmann tarafından yazılan Kaygı Yönetimi Becerileri Çalışma Kitabı, süreğen kaygının temel nedenleriyle başa çıkmak üzere modüllere dayalı, adım adım yönergeler ortaya koyuyor. Okuyucular vaka örneklerini, karmaşık olmayan çalışma sayfalarını ve basit açıklamaları, kaygı üzerine yazılan çok sayıda kendine yardım kitabından farklı ve oldukça rahatlatıcı bulacaklar.
  —David A. Clark, PhD, Kanada’daki New Brunswick Üniversitesi Psikoloji Bölümünde Emeritus Profesör ve The Anxious Thoughts Workbook kitabının yazarı

  Kitabın genel çerçevesi kaygının bilişsel davranışçı modeline dayanmaktadır. Bu model on binlerce kaygılı hasta üzerinde onlarca yıllık araştırmalarla desteklenmektedir. Model bize düşüncelerin, davranışların ve fiziksel duyumların, bizi kapana kısılmış gibi hissettirebilecek kısır bir anksiyete döngüsü yaratmak üzere birbirleriyle nasıl etkileşime girdiklerini göstermektedir. Bilişsel davranışçı model, bu üç kaygı bileşeninden birini hedef almaya yönelik stratejiler içeren modüllerle birlikte kitabın geri kalanı boyunca öğretilen beceriler için bir çerçeve görevi görür.
  — Dr. Judith S. Beck - Beck Enstitüsü Direktörü

 • Özellikler

  Basım Tarihi : Mayıs 2022
  Basım Yeri : Türkiye
  Basim Dili : Türkçe
  Boyutlar : 16 x 23 cm
  Cilt Durumu : Ciltsiz
  Kağıt Tipi : 2. Hamur
  Orijinal Dili : Almanca
  Sayfa Sayısı : 160
  Barkod : 9786057362803

  Katkıda Bulunanlar

  Çevirmen Adı
  Pelin Ardanıç

  Yazar Adı
  Stefan G. Hofmann

T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.