Yeni
ürün

İSTANBULUN SİMGE TAŞLARI

FATİH DALGALI
120,00 TL
Saat 14.00’e kadar olan siparişleriniz aynı gün, 14.00’den sonraki siparişleriniz bir sonraki iş günü kargoya teslim edilir.
Kısa Ürün Açıklaması

İstanbul’un alamet-i farikalarından olan taşların anlatıldığı İstanbul’un Simge Taşları kitabımız, Dikili Taşlar, Binek Taşları, Sadaka Taşları, Sembol Taşlar, Mezar Taşları ve Nişan Taşları olmak üzere altı bölümden oluşmaktadır.

 • Ürün Detayları
 • Açıklama
 • İade ve Teslimat
 • Taksit Seçenekleri
 • Yorumlar (0)
 • Tavsiye Et
 • Resimler
 • Döküman
 • Yazar / Hazırlayan: Fatih Dalgalı

  Editör: H. Halit Atlı

  Çizer:

  Dil: Türkçe

  Çevirmen:

  Sayfa Sayısı: 432

  Ebat: 22 x 29

  Baskı Yılı: 2019

 • Değişim için göndereceğiniz ürün / ürünler kullanılmamış,kirlenmemiş,tadilat görmemiş olması kaydı ile,aksesuarları,varsa hediyesi,varsa kolisi (zarar görmemiş halde) teslim aldığınız tarihten itibaren en geç 14 gün içerisinde (Abiye ürünlerde süre 24 saattir) ürün ileberaber gelen faturanın arkasındaki değişim formunu eksiksiz doldurarak faturaların her ikinushasınıda,teslim aldığınız kargo firması MNG Kargo ve Aras Kargo ile karşı ödemeli olarak gönderebilirsiniz. Değişimde (kampanyalı ürünler hariç) tüm kargo ücretleri firmamıza aittir.
 • Ne mutlu bu şehirde oturanlara, bu şehirde bulunanlara ve yolu bu şehirden geçenlere… Geçmişten geleceğe uzanan çizgisinde geçmişi, tecrübeleri, sanatı, edebiyatı ve mimari eserleriyle her köşesi tarih kokan İstanbul, insanlık tarihinin her döneminde büyük bir değere sahiptir. Bu şehir, kıtaların kesiştiği geniş bir bölgenin tartışmasız tek hâkimi olmuş ve bu süreçte dünya tarihini etkilemeyi başarmıştır.

  İstanbul’un tarihinde, günümüze kadar gelebilmiş yazılı, görsel ve sözlü kültür zenginliği ile karşılaşmaktayız. Roma, Bizans ve Osmanlı medeniyetiyle birçok tarihî yapıya sahip olan İstanbul’da, çeşitli anlamlar yüklenmiş çok sayıda eser bulunmaktadır. Bu eserlerin başında da İstanbul’a damga vurmuş ve simge olmuş taşlar gelmektedir. Sert ve soğuk yapısına hiç aldırış edilmeyen taş, kimi zaman kazanılan bir zaferin, liderliğin, gücün, ihtişamın göstergesi; kimi zaman bir başlangıç noktası, dinlenme aracı, bir basamak, yön gösterici ya da ölünün kimliği olmuştur. Bazen de veren elin alan eli görmediği, hayırseverliğin simgelerinden olan sadaka taşına dönüşmüş, işlenerek merhametin sembollerinden kuş evleri hâlini almıştır. Taşın serüveni tarih boyunca devam etmiş, ideali daha ileriye taşımayı sağlamıştır.

  İstanbul’un alamet-i farikalarından olan taşların anlatıldığı İstanbul’un Simge Taşları kitabımız, Dikili Taşlar, Binek Taşları, Sadaka Taşları, Sembol Taşlar, Mezar Taşları ve Nişan Taşları olmak üzere altı bölümden oluşmaktadır. İstanbul’un kadim tarihinden miras kalan her unsur gibi simgeleşmiş olan taşların da korunması ve sonraki dönemlere aktarılması temennisiyle, çalışmaya katkı sağlayanlara teşekkür eder, iyi okumalar dileriz.

Sosyal Medyada Paylaş
Kampanya
T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.