Yeni
ürün

İSTANBULUN 100 MÜZECİSİ

Fethiye Erbay
23,00 TL
Saat 14.00’e kadar olan siparişleriniz aynı gün, 14.00’den sonraki siparişleriniz bir sonraki iş günü kargoya teslim edilir.
Kısa Ürün Açıklaması

Bu derlemede, İstanbul’a müzecilik alanında hizmet etmiş müzeciler yer almaktadır. Müzecilerin biyografileri anlatılırken, müzecilik alanında yapmış oldukları çalışmalar ve hizmetler anlatılmaya çalışılmıştır.

 • Ürün Detayları
 • Açıklama
 • İade ve Teslimat
 • Taksit Seçenekleri
 • Yorumlar (0)
 • Tavsiye Et
 • Resimler
 • Döküman
 • Kitabın adı: İstanbul’un 100 Müzecisi

  Yazar / Hazırlayan: Fethiye Erbay

  Editör: Fatih Dalgalı

  Çizer:

  Dil: Türkçe

  Çevirmen:

  Sayfa Sayısı: 236

  Ebat: 16.5 x 24

  Baskı Yılı: 2019

 • Tarih
  Cumhuriyet Dönemi, Türkiye
  Yazar
  Dil
  Türkçe
 • Değişim için göndereceğiniz ürün / ürünler kullanılmamış,kirlenmemiş,tadilat görmemiş olması kaydı ile,aksesuarları,varsa hediyesi,varsa kolisi (zarar görmemiş halde) teslim aldığınız tarihten itibaren en geç 14 gün içerisinde (Abiye ürünlerde süre 24 saattir) ürün ileberaber gelen faturanın arkasındaki değişim formunu eksiksiz doldurarak faturaların her ikinushasınıda,teslim aldığınız kargo firması MNG Kargo ve Aras Kargo ile karşı ödemeli olarak gönderebilirsiniz. Değişimde (kampanyalı ürünler hariç) tüm kargo ücretleri firmamıza aittir.
 • İlim ve kültür merkezi olan İstanbul, insanlık tarihinin her döneminde güzellikleriyle çok sayıda insanı kendisine hayran bırakmıştır. Bu güzellik, adından asırlar boyu söz ettirmiş ve kuşkusuz ettirmeye de devam edecektir. Sahip olduğumuz şehir doğal güzellikleri, sarayları, köşkleri, göğe uzanan minareleri, parıldayan alemli kubbeleri, mesire alanları ve içine çeken kültürüyle İstanbul, yaşayanları ve ziyaretçilerini kendine hayran bırakmaktadır.

  Asırlar boyu güzelliğini muhafaza etmiş olan İstanbul, burada yaşayanlar ve misafirleri için bir açık hava müzesi görünümündedir. İstanbul’un ayrıcalıklı özelliği, kurulmuş olan müzelerdeki eserlerde de kendini göstermektedir. Müze, kültürel değer taşıyan unsurlardan oluşan bir bütünü türlü biçimlerde korumak, incelemek, değerlendirmek, sergilemek amacıyla oluşturulmuş kurumdur. Müzede amaç korumak, toplamak, belgelemek ve değerlendirmektir. Eski eserleri toplama ve sergileme amacı taşıyan müzeler, entelektüel düşüncenin artmasında ve kültür turizminin gelişmesinde rol alan kurumlar olarak varlığını arttırarak devam ettirmektedir. Müze gezmek, insanın düşüncesini geliştiren bir etkinliktir.

  Osmanlı İmparatorluğu’nda koruma amaçlı başlayan müzecilik çalışmaları, Cumhuriyet’in kurulması ile ivme kazanarak, sergileme teknikleriyle birlikte halka açık olarak gelişme göstermiştir. Bu değişim sürecinden günümüze kadar geçen süreçte çok sayıda değerli müzeci, Türk müzelerinin gelişmesine katkı sağlamıştır. İstanbul’un 100 Müzecisi adlı kitabımızda, İstanbul’un fethi ile başlayan, koleksiyonculuk çalışmalarımızla gelişerek bugüne kadar uygulamalı ve teorik müzecilik çalışmalarında ilklere imza atmış kişiler yer almaktadır.

Sosyal Medyada Paylaş
Kampanya
T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.