Yeni
ürün

HÜSREV HATEMİ HATIRALARDAN BİR DEMET

HÜRSEV HATEMİ
25,00 TL
Saat 14.00’e kadar olan siparişleriniz aynı gün, 14.00’den sonraki siparişleriniz bir sonraki iş günü kargoya teslim edilir.
Kısa Ürün Açıklaması

İstanbul’a Dair serisinden çıkan Hatıralardan Bir Demet; İstanbul’da doğan, İstanbul’da okuyan, askerlik ve kısa süreli yurt dışı toplantıları dışında hep bu şehirde yaşayan doktor, yazar ve şair Hüsrev Hatemi’nin hayatını ve İstanbulʼla ilgili hatıralarını anlatmaktadır.

 • Ürün Detayları
 • Açıklama
 • İade ve Teslimat
 • Taksit Seçenekleri
 • Yorumlar (0)
 • Tavsiye Et
 • Resimler
 • Döküman
 • Kitabın adı: Hatıralardan Bir Demet

  Yazar: Hüsrev Hatemi

  Hazırlayan:  Halil Solak

  Editör: Fatih Dalgalı

  Dil: Türkçe

  Sayfa Sayısı: 160

  Ebat: 16,5x24 cm

  Baskı Yılı: 2019

 • Değişim için göndereceğiniz ürün / ürünler kullanılmamış,kirlenmemiş,tadilat görmemiş olması kaydı ile,aksesuarları,varsa hediyesi,varsa kolisi (zarar görmemiş halde) teslim aldığınız tarihten itibaren en geç 14 gün içerisinde (Abiye ürünlerde süre 24 saattir) ürün ileberaber gelen faturanın arkasındaki değişim formunu eksiksiz doldurarak faturaların her ikinushasınıda,teslim aldığınız kargo firması MNG Kargo ve Aras Kargo ile karşı ödemeli olarak gönderebilirsiniz. Değişimde (kampanyalı ürünler hariç) tüm kargo ücretleri firmamıza aittir.
 • İstanbul, İstanbul’da yaşama ve İstanbullu olmaya dair önemli bilgiler sunan İstanbul’a Dair Serisiʼnin bu kitabında sevilen bir tıp profesörü, muazzam bir şair, güçlü bir hafızaya sahip olan iyi bir yazar ve kardeşiyle şakalaşmaktan vazgeçmeyen Hüsrev Hatemi’nin hatıralarına konuk olacağız. Hüsrev Bey’in anlatımıyla anne ve babası, çocukluğunun oyuncakları, oyuncaklardan önce kitap sevgisini, yazdığı ilk kitabını, okula başlamasını, kardeşiyle birlikte gittiği Sahaflar Çarşısı’nı, okuma salonlarını ve gitmek isteyip de imkânsızlıklardan dolayı gidemediği okulu dinleyeceğiz. Kardeşiyle şiir atışmaları, arkadaşlarıyla kurduğu, İstanbul’un spor kulüplerinden olan Kuvvet Spor Kulübü’nü ve bu kulübün bir sosyal hizmet projesine dönüşerek Kuvvet Hayır Cemiyeti’ne dönüşmesini, tramvay ücretini yetirebilmek için anca on, on beş kuruşluk kitap alabilmenin hüznünü ama aynı zamanda elde etmenin hazzını, tiltenin suyuna ekmek bandığı, sedir pirincinin kokusunu aldığı yılları bulacağız.

  Hatıralarda biraz daha ilerleyelim, mesleğe başlaması, İstanbul’da halk hekimliği ve hastalıklar, İstanbul semalarında çaylak kuşları, gelen ama artık uğramayan Feriköy’deki Hacı Leylek, bir de elbette bıçkın kedi Talih… Hû çeken kumrular, bey amcalar ve hanım teyzeler. Bir de İstanbul’da kaptıkaçtılar. Bunların yanı sıra Hüsrev Bey’in meslek hayatı, okumaya ve yazmaya olan ilgisi, Cahit Zarifoğlu ile mektuplaşmaları, Cemal Süreya ile hasbihali, Burhan Felek’in Recep’in kahvesine daveti, Reşad Ekrem Koçu, A. Süheyl Ünver, İbnülemin Mahmud Kemal ve daha nice hatıra.

  Şiir şehirde şiir gibi bir şahsiyet olan Hüsrev Hatemiʼnin çocukluğunu, gençlik yıllarını, tanıdığı simaları ve daha nicelerini aktardığı bu kitap, İstanbul için önemli bir kültür hizmetidir.

Sosyal Medyada Paylaş
Kampanya
T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.