sadsad x
asdasd
 • Açıklama
 • Yorumlar
 • Detaylar
 • “…rutin iş haline gelen kapıyla dövüşüne devam etmek için bir elinde yastık, diğerinde kapı tokmağıyla sürünmeye başladı. Hırpalanmış kapıya boylu boyunca baktıktan sonra onun yenilmez olduğunu düşündü. Gözleri etrafta sert, keskin ve sivri bir nesneyi arıyordu. En azından çatal, kaşık gibi bir şey olsaydı...”

  Hangi zamanı, nerede yaşadığının farkında değildi. Gerçeğin içinde mi, yoksa dışında mıydı? Doğru neydi ve neyin arayışındaydı? Gerçek, hayal, rüya üçgenindeki yaşananlardan hangisi gerçeği yansıtıyordu? Peki, tüm bu gelgitler arasında hangi boyuta ait olduğunu bulabilecek miydi?

  Ne adı sanı belli ne cinsiyeti; ne milliyeti ne inancı ne de yaşadığı yer… Sadece bir insandı! Evet, sadece bir insan olmak, bir romana ilham kaynağı için yeterdi. Eser; bu insanın bilinmeyen bir zamanda, bilinmeyen bir yerdeki tutsaklığından kurtulma mücadelesinin yanında, kendisiyle yüzleşmesini ve gerçeği arama gayretini anlatıyor.

  ***

  Yazar Zeki Marakoğlu, Gaziantep nüfusuna kayıtlı olup 1976 yılında Ankara Polatlı’da doğmuştur. Temel eğitimini burada tamamladıktan sonra 1998 yılında Gazi Üniversitesi Fen-Edebiyat Fakültesi Türk Dili ve Edebiyatı bölümünden mezun oldu. Türkiye’nin çeşitli illerinde Milli Eğitim Bakanlığına bağlı birçok okulda öğretmenlik ve yöneticilik yaptı. Bu süre zarfında edebiyatla bağını hiç koparmayan yazar; roman, öykü, tiyatro, şiir, senaryo gibi dallarda redaktörlük ve editörlük yaptı. İlk eseri olan Aşkın Peşinde (2018) ile yazın hayatına adım atan Marakoğlu; Geçmişten Kaçış (2019), Çöldeki Hilâl (2019) adlı romanlarıyla edebiyat dünyasına katkı sağlamıştır. Ayrıca ilk romanının Azerice tercümesi Eşqin İzində (2019) ile Azeri okurların da beğeni ve takdirini kazanmıştır

 • Özellikler

  Basım Tarihi : Ağustos 2020
  Basım Yeri : Türkiye
  Basim Dili : Türkçe
  Boyutlar : 13.5 x 21 cm
  Cilt Durumu : Ciltsiz
  Kağıt Tipi : 2. Hamur
  Sayfa Sayısı : 96
  Barkod : 9786257946155

  Katkıda Bulunanlar

  Yazar Adı
  Zeki Marakoğlu

T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.