sadsad x
asdasd

Her Yaş İçin Spor Hemsball

Süleyman Gönülateş

Akademisyen Kitabevi

 • Açıklama
 • Yorumlar
 • Detaylar
 • İnsan vücudu doğuştan gelen özelliklerden dolayı sürekli hareket etme ihtiyacındadır. Diğer tüm canlılarda olduğu gibi insanlardan çetin doğa koşulları ile mücadele edecek, kendini savunabilecek, en güç durumda dahi ihtiyaçlarını karşılayabilecek bir yapıya sahiptir. Bunun sonucunda çeşitli egzersizler ve çeşitli spor branşları ortaya çıkmıştır ve çıkmaya devam etmektedir.

  Hemsball 2011 yılında Murat Altınay’ın kızı ile oynarken keşfettiği ve daha sonra tasarladığı spor dalıdır. 2013 yılında Spor Bakanlığınca resmi spor branşı olarak tanımlanmış, antrenörlük kursları ve müsabakaları başlamıştır. Bu süreçte gelişimine Türkiye Herkes İçin Spor Federasyonu bünyesinde devam etmiştir.

  Gelecekte de çok iyi yerlere geleceğine inandığım Hemsball branşı her geçen gün kar tanelerinin çığa dönüştüğü gibi büyüyerek bütün dünyada tanınır ve oynanır hale geleceğine inanmaktayım. Bu kitap Hemsball sporunun daha hızlı ilerlemesi ve tanıtılması için yayına hazırlanmıştır.

  Kitabın editörlüğünü yapan Sayın hocam Prof. Dr. Erdal Zorba’ya, bu sporun doğuşunu sağlayan ve bugünlere gelmesini sağlayan Murat Altınay’a, gelişmesinde büyük katkıları olan Halil Altınay’a, eğitimlerin yapılmasında emeği geçen Anıl Dalkıran, Kaan Alkan, Kutay Altınay, Miray Aaltınay ve Kaan Serter’e, kitabın bölüm yazarları Prof. Dr. Bülent Ağbuğa, Dr. Ozan Sever, Araş. Gör. Akan Bayrakar’a teşekkür ederim.

 • Özellikler

  Basım Yeri : Türkiye
  Basim Dili : Türkçe
  Boyutlar : 13.5 x 21 cm
  Cilt Durumu : Ciltsiz
  Kağıt Tipi : 2. Hamur
  Sayfa Sayısı : 144
  Barkod : 9786052396650

  Katkıda Bulunanlar

  Editor Adi
  Erdal Zorba

  Yazar Adı
  Süleyman Gönülateş

T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.