sadsad x
asdasd

Hayat Yağmurda Yürümek Gibidir

Yaşama Sanatının Sıradan Sırları

Reha Tanör

Yazardan Direkt Yayınevi

 • Açıklama
 • Yorumlar
 • Detaylar
 • Levrek Buğulama Da İstemeyin Ama’nın yazarı Reha Tanör’ün özgün ve sıra dışı kaleminden Hayat Yağmurda Yürümek Gibidir,”okuru keyifli bir anlatımla bambaşka bir yaşam deneyimine davet ediyor. Yaşam sanatçısı ve sohbet ustası Tanör’ün anlatı evreninde, gerek yaşamından mizahi kesitler gerekse her yaşa hitap eden, zengin bir deneyim gizli. Yazarın sohbetine, eşsiz sofralarına ve
  yolculuklarına dahil olmak için sayfalar arasında gezinmek yetiyor.

  Engin bir hayat tecrübesi ve entelektüel birikimle dolu olan hemen her hikaye, adeta sinematografik bir gerçeklikle canlanıveriyor. Sahiciliği, edebi bir anlatımla birleştiren eserde, farklı konuların uyum içinde bir bütünlüğüne göze çarpıyor.

  “Capri’nin kızıl mehtabında Peppino di Capri’nin mırıldanmaya başladığım ünlü şarkısı Luna Caprese’yi biraz yüksek tondan mırıldanmış olmalıyım ki, önce yan masalar ardından da bahçe lokantasında ne kadar müşteri varsa bana katıldı. Aşağıda Akdeniz, yukarda biz, dalgalar, şaraplar ve şarkılarla muhteşem bir koro oluşturduk. Bizi yolcu ederken patron kulağıma eğildi, “Sinyore, harikaydın, yarın akşam şarkı söylemek için ne istersin?” Kahkahayı patlattım ve bu kez ben onun kulağına eğildim: “Bana bak, dedim. Karga sesliyim diye okul korosundan bile kovulmuş bir adamım ben. Burada söylemeye başlarsam, susturmak için ne kadar verirsin, sen asıl onu söyle.”

 • Özellikler

  Basım Tarihi : Temmuz 2021
  Basım Yeri : Türkiye
  Basim Dili : Türkçe
  Boyutlar : 13.5 x 19.5 cm
  Cilt Durumu : Ciltsiz
  Kağıt Tipi : 2. Hamur
  Sayfa Sayısı : 201
  Barkod : 9786257237208

  Katkıda Bulunanlar

  Yazar Adı
  Reha Tanör

T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.