Stok Durumu: Stokta var

Haseki Hürrem Sultan ve Vakıfların Altın Çağı

  Nurhan Atasoy’un hazırlamış olduğu kitapta, Türk Devletlerinde ve Osmanlı Devleti’nde vakıf, vakıf kültürü çerçevesinde kadınların kurduğu vakıflar anlatılmaktadır. Haseki Hürrem Sultan’ın vakıf eserleri merkeze alınmış olan kitapta Osmanlı Devleti’nde kadınların yaptırmış olduğu vakıflara da değinilmektedir. Ayrıca kitabın sonunda Haseki Hürrem Sultan’ın vakfiyesi bulunmaktadır. ... Devamı
  180.00TL
  17 Ocak Perşembe günü Kargo’da

  Ürün Açıklamaları

   

  Osmanlı Devleti dini,askeri ve eğitim hayatıyla alakalı müesseselerinin yanında ticari gelenekleri ve han,kervansaray,çarşı gibi yapılarıyla da öne çıkmıştır.Bu yapılar,kadim olan bir geleneğin ürünüdür.

   

  Yönettiklerinden şahsen sorumlu oldukalrı düşüncesinde olan Osmanlı sultanları,halkın ''terfih-i ahvalleri'' yani ferah seviyesinin yükseltilmesi ve korunması hususunda da önem göstermişler ,dünya var olduğu sürece ayakta olacak bir sistem oluşturmuşlardır.Bu amaçla gelenek olduğu üzere kurulan vakıflar,sosyal barışın ve dayanışmanın sağlanmasında ve refahın dağılımında üstlendeği rol ile toplumsal sorumluluğun yerine getirilmesinde etkili bir araç olmuştur.

   

  Dini ve milli düşüncelerinin ön planda olduğu bu sistemde ,halkın tüm ihtiyaçları giderilmeye çalışıldığı gibi diğer canlıların da ihtiyaçları karşılanmıştır. Kurulan vakıfların yanı sıra yapılan hayır eserleriyle hâkim olduğu coğrafyaya mührünü vuran Türk devletleri ve takiben Osmanlı Devleti,yok olması imkânsız olan birlik ve beraberlik tohumlarını ekmiştir.

  Ürün Özellikleri

  Barkod Numarası 9786059492850
  Dili Türkçe
  Basım Yılı 2018
  Basım Yeri İstanbul
  Yazar Adı Nurhan Atasoy
  Ebat 22*29
  Sayfa Sayısı 256
  Kağıt 1.Hamur
  Kapak Sert Kapak
  Baskı Numarası 1
  Basım Ayı Eylül

  Taksit Koşulları


  50-100 TL tutarda alışverişlerinize World özellikli kartlara özel 2-3-4 taksit imkanı

  100-300 TL tutarda alışverişlerinize World özellikli kartlara özel 2-3-4-5 taksit imkanı

  300TL ve üzeri alışverişlerde World özellikli kartlara özel 2-3-4-5 + 4 taksit imkanı

  50TL ve üzeri alışverişlerde Maximum özellikli kartlara 3 taksit imkanı

  İade Koşulları


  Siparişinizi tamamen iptal etmek veya değişiklik yapmak istiyorsanız müşteri temsilcilerimizle görüşmeniz veya bu konu ile ilgili iletişim kısmında belirtilen adresimize e-posta göndermeniz gerekmektedir. Siparişin kısmen karşılandığı durumlarda müşteri bilgilendirilir ve bu sipariş için müşterinin isteği doğrultusunda işlemler yapılır.


  Satın alınan ürün veya hizmetin iade şartları 6502 sayılı tüketicinin korunması hakkındaki kanuna uygun olarak düzenlenmiştir. Üründe, imalat hataları varsa (forma eksikliği, forma karışıklığı, basılmamış sayfalar... gibi) tüketicinin ürünü iade etme ve yenisini talep etme hakkı vardır. Ürün iadesi konusunda müşteri temsilcilerimizle iletişime geçebilir veya iletişim bilgilerinde belirtilen mail adresimize konu ile ilgili mesajınızı gönderebilirsiniz.


  İade adresimiz:
  İstanbul Kitapçısı Merkez
  Tel:(0212) 558 11 26-27
  Adres:Zeyrek Mah.ibadethane Arkası Sok. No:10 Fatih- İstanbul


  Bunun dışındaki durumlarda aynı yasaya istinaden “alıcı tarafından ambalajı açılmış olan ses veya görüntü kayıtları (DVD, CD ve Kaset vb.) ve basılı ürünlerde (Kitap, dergi vb.),” iade veya cayma sözkonusu değildir.

  İlişkili Ürünler

  İstanbul'un 100 Hanım Çeşmesi

  25.00TL

  İstanbul Şifahaneleri, Karşılıksız Hizmetin Muhteşem Abideleri

  70.00TL

  İstanbul’un 100 Vakfı

  25.00TL

  Türk Kültür ve Medeniyet Tarihinde Fatih Cami ve Fatih Külliyesi

  180.00TL

  En Son Gezdiğiniz Ürünler

  Haseki Hürrem Sultan ve Vakıfların Altın Çağı

  180.00TL