sadsad x
asdasd

Gücüne Gelsin

“Umut”, “Cesaret” ve “Güç” Temalı Öyküler

Kolektif

Destek Yayınları

 • Açıklama
 • Yorumlar
 • Detaylar
 • Güç cesaretsiz, cesaret umutsuz, umut güçsüz var olamaz...
  Danimarkalı filozof Søren Aabye Kierkegaard’a atfedilen bir anekdot vardır. Bir tiyatroda, kuliste yangın çıkar. Kabarenin emektar palyaçosu seyircileri uyarmaya çalışır ama onlar bunun bir şaka olduğunu sanarak alkışlarlar. Palyaço uyarısını tekrarlar, bu seferki alkış ise daha da büyük olur. Kierkegaard da der ki: “Ben dünyanın sonunun işte böyle geleceğini düşünüyorum, her şeyin bir şaka olduğunu zannedenlerin alkışları arasında...” İşte bu harika anekdottaki uyarı görevi yazıdadır, kitaptadır, okumaktadır, anlamakta, muhakeme etmektedir. Ben de bu güçlü kitabın cesur yazarlarını umut dolu cümleler eşliğinde ve “iyi ki”lerle selamlıyorum.
  – Uğur Batı

  Edebiyata gönül vermiş yeni kalemlerin yolculuğuna tanık oluyoruz bu kitapta. Her yolculuk cesaret ister, umut barındırır. Bu yolculuğa inanmak gerekiyor. Bu pırıltıya da... Geleceğe inanmak için...
  – Mario Levi
  Yazmak “cesaret” ister. “Güç” olmadan cesaret olmaz. “Umut” ise gücün saklı olduğu odanın kapısını açar, cesaretin ortaya çıkmasını sağlar. Bu kitapta okuyacağınız yazılar cesur, güçlü, umutlu kalemlere ait. Kuşkusuz her biri bir başlangıç. Öte yandan hiçbir büyük kalem gökten zembille inmedi.
  – Osman Balcıgil

  Karanlık zamanlarda umuda tutunmayı, tozpembe bir nafileliğe bağlayanlara hep üzülürüm. Altına cesaretle elini koyduğu taşı, var gücüyle kaldırmaya çalışanların bulandığı kirin, pasın tozudur o pembedeki. Bu kitaptaki öyküler, taşları yerinden oynatma gücüne gelsin.
  – Sibel Algan

  Karanlığın sonunu yalnızca cesurlar görür. Edebiyat, insanın içindeki karanlığa keskin bir bakış atmaktır. Bu cüreti gösterenler, aydınlığa yaklaşırlar. Bu kitapta okuyacağınız öyküler işte böylesi güç bir çabanın özgün örnekleri...
  – Gülşah Elikbank

  Belirsizlik fırtınasının gözündeki dinginliği bulmuş yazarların öyküleri, hepimize cesaret, umut ve güç verdi.
  – Zuhal Gürçimen

  Bu kitapta insan doğasının en kuvvetli yönleri olan güç, umut ve cesaret üzerine hikâyeler yazıldı ve hayaller kuruldu.
  – Hasan Gümen

  Güç, Umut ve Cesaret, yaşamamız için bize gereken hava, su ve sevgi kadar elzem. Bu üç kelimenin hakkını veren arkadaşlarımı gönülden tebrik ediyorum.
  – Selda Terek

 • Özellikler

  Basım Tarihi : Ağustos 2021
  Basım Yeri : Türkiye
  Basim Dili : Türkçe
  Boyutlar : 13.5 x 19.5 cm
  Cilt Durumu : Ciltsiz
  Kağıt Tipi : 2. Hamur
  Sayfa Sayısı : 224
  Barkod : 9786254413896

  Katkıda Bulunanlar

  Editor Adi
  Selda Terek

  Yazar Adı
  Kolektif

T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.