sadsad x
asdasd
 • Açıklama
 • Yorumlar
 • Detaylar
 • “Fütürist her an, her yerde keyifle okuyabileceğiniz bir roman.”

  - The Village Voice

  “Çağımızın kültürel ve politik ruhunu esprili bir şekilde ve özgün bir üslupla irdeleyen eşsiz bir kitap.”

  - Publishers Weekly

  “Eğer büyük bir şirkette, halkla ilişkiler veya reklamcılık alanında ya da bir devlet kurumunda çalıştıysanız ya da sadece dünyada olup bitenlerden biraz haberdarsanız. Yates’in öyküsünü okurken çok eğleneceksiniz.”

  - amazon.com

  “Alaycı ve karamsar olmakla birlikte, yarının manşetlerini tahmin edebilecek kadar isabetli tespitlerle dolu bir kitap. Othmer, çok güçlü bir mizah anlayışına sahip.”

  - The Village Voice

  “İş hayatı, medya ve dünya siyaseti üzerine eğlenceli ve düşündürücü bir roman. Othmer sizi hem güldürüyor hem de dünyanın geleceği hakkında meraklandırıyor.”

  - The Washington Post Book World

  “Yetenek konuşuyor! Othmer’ın kültürel gözlemleri ve iğneleyici mizahıyla çok eğleneceksiniz.”

  - L.A. Weekly

  “Othmer, giderek bir distopyaya benzeyen dünyanın durumunu başarıyla gözler önüne seriyor. Çağımızın komik ve bazen acımasız bir eleştirisiyle bizi baş başa bırakıyor.”

  - Kirkus Reviews

  “Günümüzün iş dünyasını ve jeopolitik ilişkilerini sivri zekâsı ve akıcı diliyle eleştiren James Othmer, Fütürist ile bizi oldukça eğlenceli bir yolculuğa çıkarıyor.”

  - The New York Times

  “Değerlerin unutulduğu, medyanın her alanımıza girdiği, değişim çılgınlığının hâkim olduğu bir dünyayı anlatan, nefes kesici bir roman.”

  - Worth Star-Telegram

  Fütürist Kimdir?

  Yates, dünyayı dolaşarak çeşitli konferanslarda, sohbet­lerde ve toplantılarda konuşan, en son trendin bir adım ötesinde olmak ve geleceği herkesten önce gördüğünü söyleyebilmek için önceden hazırlanmış birtakım saçma­lıkları etrafa yayan biridir. Geleceğin Dünyası Konferansı’na katılmak üzere çıktığı yolculukta Yates, kız arkadaşının kendisini bir tarih öğ­retmeni için terk ettiğini öğrenir. Oteldeki mini barı hun­harca talan ettikten sonra odasına jest olarak gönderilen ateşli fahişeden ilham alarak hayatına farklı bir yön ver­meye karar verir.

  Dünyaya kulak vermeye hazır mısınız?

  Geleceği pazarlayarak hayatını kazanan Yates, bir gün geleceğe olan inancını yitirir, yaptığı işin sahteliğini fark eder ve kariyerini sonlandıracak hararetli bir konuşma yapar. Bu konuşma sıkı bir dayak yemesine neden olur. Fakat asıl bundan sonra kariyeri bambaşka bir yola girer. Amerikan Hükümeti’ne bağlı gibi görünen bazı esrarengiz kişilerle tanışır ve dünyayı dolaşarak ilginç bir sorunun cevabını bulma görevini üstlenir:

  Neden herkes bizden nefret ediyor?

  James Othmer bizi Ortadoğu’daki savaş bölgelerinden lüks hayatların yaşandığı coğrafyalara uzanan, politika­cıların ikiyüzlülüğünü ortaya seren, iğneleyici bir mizahla süslü bir yolculuğa çıkararak tüm bunların altında yatan gerçeği aramaya davet ediyor.
  Oldukça çirkin ve seks düşkünü Grönlandlı bir sanatçı ve eşcinsel bir manken kimliğiyle dolaşan bir casusla yaşanan tuhaf maceraları da içeren Fütürist, son dere­ce eğlenceli ve bir o kadar da ciddi bir hikâye anlatmayı başarıyor.

  James P. Othmer, reklamcılık sektörünün devi Young & Rubicam’da üst düzey bir kreatif direktördür. Bu romandaki bölümlerden birini oluşturan “Fütürist” adlı kısa öyküsü, Ulusal Dergi Ödülü’nün kurmaca dalındaki finalistleri arasına girmiştir. Othmer, New York eyaletinde eşi ve çocuklarıyla birlikte yaşıyor

 • Özellikler

  Basım Tarihi : Kasım 2015
  Basım Yeri : Türkiye
  Basim Dili : Türkçe
  Boyutlar : 13.5 x 21 cm
  Cilt Durumu : Ciltsiz
  Kağıt Tipi : 2. Hamur
  Orijinal Dili : İngilizce
  Sayfa Sayısı : 368
  Barkod : 9786053437123

  Katkıda Bulunanlar

  Çevirmen Adı
  Güneş Demirel

  Editor Adi
  Ömer Çiftçi

  Yazar Adı
  James P. Othmer

T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.