sadsad x
asdasd

Futbol Yöneticisi

Futbolda Kulüp ve Teknik Yönetim

İlhan Durusoy

Boyut Yayın Grubu

 • Açıklama
 • Yorumlar
 • Detaylar
 • Futbol büyük kitlelerce tutkuyla takip edilen bir spor. Uluslararası turnuvalar ile futbol büyük şirket bütçelerini geçmiş durumda. Futbolun başarı prensipleri bir şirket veya bir proje yönetiminden farklı değil. Finans, pazarlama, teknik, insan kaynağı, muhasebe fonksiyonlarında planlama, risk analizi, karar mekanizması, problem çözme, olasılık gibi yönetim teknikleri kullanılıyor.

  Dünyada futbol kulüpleri profesyonel yöneticilerle başarıdan başarıya koşuyor. Ülkemizde sporun sosyal yönüne ağırlık verilerek kulüplerin dernek olarak organize olması düzenlenmiş. Seçimle yönetim becerilerine bakılmaksızın popülariteye göre seçilen yöneticiler, kulübü profesyonellere bırakmadan yönetiyorlar. Bu modelin başarı şansı pek yüksek değil.

  Profesyonel futbolun, başarılarla dolu amatör ruhlu futbolcular devri büyüyen finansman ihtiyacı nedeniyle dernek yönetimine devredilmiş, ancak dernek bünyesinde astronomik bütçeleri yönetme iyi sonuç vermemiştir. Kulüplerin anonim şirketle beraber yönetimi geçici ve yanıltıcı bir önlemdir, çare normal anonim şirket organizasyonunun profesyonel kulüplere hâkim kılınmasıdır. Bu kitapta futbol yönetim problemleri ve çözümleri anlatılıyor ve örnek futbol kulübü ve teknik organizasyon şemaları veriliyor.

 • Özellikler

  Basım Tarihi : Aralık 2021
  Basım Yeri : Türkiye
  Basim Dili : Türkçe
  Boyutlar : 16.5 x 23.5 cm
  Cilt Durumu : Ciltsiz
  Kağıt Tipi : Kuşe
  Sayfa Sayısı : 64
  Barkod : 9789752312791

  Katkıda Bulunanlar

  Yazar Adı
  İlhan Durusoy

T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.